tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja zatrzymuje auta na lewym pasie autostrady. O wos od tragedii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja zatrzymuje auta na lewym pasie autostrady. O wos od tragedii

Autor: Alonzo 2021.06.19, 14:38 Drukuj

Co zrobili ci funkcjonariusze policji? Kierowcy, jadący lewym pasem autostrady, nie mogą czuć się bezkarni, ale czy w tym przypadku konsekwencje ujęcia sprawcy wykroczenia nie byłoby wielokrotnie bardziej groźne niż samo wykroczenie?

Policja stara się coraz bardziej skutecznie karać kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Najnowsze wideorejestratory i fotoradary, drony. Wszystkie te urządzenia pozwalają rejestrować wykroczenia, które dotychczas uchodziły kierowcom bezkarnie. Na niżej przedstawionym filmie policja zajmuje się kierowcami, jadącymi lewym pasem autostrady. Dlatego ustawili swój radiowóz właśnie w zatoczce po lewej stronie. Ponieważ takie sytuacje były dotąd bardzo rzadko spotykane, o ile w ogóle, to widok radiowozu na lewym pasie dezorientował kierowców i prowokował do nerwowych manewrów. Na przykład do awaryjnego hamowania, jak w tym przypadku, które o mało nie doprowadziło do wypadku.

NAS Analytics TAG

Policja może stać wszędzie. Na drodze krajowej, lokalnej, ekspresowej, a nawet na autostradzie. Musi to jednak zrobić tak, by było bezpieczne. Nowe przepisy dają policji uprawnienia do zatrzymywania się tam, gdzie przepisy zabraniają tego zwykłym kierowcom, czyli, na przykład, w zatoczce autobusowej lub obok zakazu postoju. Zrozumiałe jest, że policja może stać na autostradzie i egzekwować przepisy ruchu drogowego. Jednak zatrzymywanie się w zatoczce po lewej stronie autostrady sprawia, że jadący z największą prędkością mogą być zaskakiwani taką sytuacją i mogą nie być na nią przygotowani. A to negatywnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ponieważ bezpieczeństwo jest tym, co jest warunkiem koniecznym dla podejmowania jakichkolwiek działań przez funkcjonariuszy, dlatego kontrolowanie pojazdów z lewego pobocza autostrady, czy też drogi ekspresowej, wzbudza wiele wątpliwości. Kierowcy nie są przygotowani na takie sytuacje i mogą reagować tak, jak na załączonym filmie. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr