tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Włoskie Alpy mniej przyjazne dla podróżujących na motocyklach - policja w Trentino ruszyła z masowymi kontrolami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Włoskie Alpy mniej przyjazne dla podróżujących na motocyklach - policja w Trentino ruszyła z masowymi kontrolami

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.19, 07:34 Drukuj

Stopniowe luzowanie obostrzeń sprawiło, że europejscy motocykliści znów wyruszyli na wyprawy, ale nie wszędzie spotkają się z ciepłym przyjęciem. Jednym z takich miejsc jest włoska prowincja Trentino, która wprowadziła ograniczenia prędkości obowiązujące tylko motocyklistów.

Trentino to prowincja znajdująca się w Tyrolu Południowym. Od tego roku wprowadzono tam ograniczenia prędkości dla motocykli. Silna wola i cierpliwość kierowców jednośladów przemierzających malownicze alpejskie drogi są wystawione na próbę przez znaki ograniczeń do 60 i 70 km/h. Ograniczenia obowiązują od lutego i najbardziej narzekają na nie motocykliści z Austrii i Niemiec. Jak twierdzą mieszkańcy, dzieje się tak dlatego, że właściciele jednośladów z tych dwóch krajów nie mogą się wyszumieć u siebie, więc organizują sobie wypady w Alpy żeby "polatać" po zakrętach.

NAS Analytics TAG

Jak informuje portal Inmoto, w czerwcu policja na poważnie ruszyła z kontrolami drogowymi, ponieważ ruch turystyczny znacznie się zwiększył. W ciągu pierwszych 15 dni miesiąca skontrolowano ponad 50 pojazdów i ukarano 45 kierujących, z czego 27 osób dostało mandaty za przekroczenie prędkości. Policja zapowiada, że kontrole będą częstsze, więc wybierając się w Alpy trzeba mieć to na uwadze i lepiej podziwiać malownicze krajobrazy w spokojniejszym tempie żeby nie uszczuplić portfela.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę