tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pięć lat za cofanie licznika, także dla właściciela. Ministerstwo wypowiada wojnę oszustom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pięć lat za cofanie licznika, także dla właściciela. Ministerstwo wypowiada wojnę oszustom

Autor: Raff 2018.05.08, 11:24 Drukuj

Właściciel auta będzie ukarany za cofnięcie licznika. Choć wcześniejsze pomysły obejmowały karę tylko dla osoby fałszującej wskazania, prokuratura generalna chce, by kara obejmowała także właściciela.

Jest tajemnicą poliszynela, że ogromna część pojazdów sprowadzonych do Polski w ramach tak zwanego prywatnego importu ma sfałszowane wskazania licznika przebiegu. "Kopanie szafy" stało się czymś tak naturalnym, że bez problemu znaleźć można oferty firm specjalizujących się w owym procederze.

NAS Analytics TAG

Z jednej strony wszyscy nabywcy takich pojazdów narzekają na to oszustwo i bardzo nieufnie podchodzą do deklarowanego przez sprzedawcę przebiegu, z drugiej strony sprzedający twierdzą, że bardzo trudno jest sprzedać motocykl z przebiegiem większym niż 20 tysięcy km i samochód z przebiegiem ponad 200 tysięcy km.

Patologiczna sytuacja nie podoba się jednak także urzędnikom, którzy pracują nad przepisami, które wprowadzą kary za ingerencję w liczniki. Początkowe pomysły zakładały, że karana będzie osoba dokonująca fałszerstwa. Zdaniem prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego takie rozwiązanie się nie sprawdzi, zatem karany powinien być także właściciel pojazdu.

Jak informuje Rzeczpospolita, Ministerstwo Sprawiedliwości ma już gotowy projekt zmian w kodeksie karnym. Każda ingerencja we wskazania licznika będzie przestępstwem, za które grozić będzie kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Zagrożona będzie nią zarówno osoba zlecająca oszustwo, jak i tak, która fizycznie go dokonuje. Podobna kara spotka właściciela pojazdu, który nie zgłosi w stacji kontroli pojazdów wymiany licznika.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę