tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olaf Wodarczak drugi w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Olaf Wodarczak drugi w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii

Autor: Informacja prasowa 2014.03.12, 11:28 Drukuj

W ubiegłą niedziele, 9 marca w miejscowości Oirschot odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Holandii MX 50/65/85, w której startowali zawodnicy Cobra Rabittsport Motocross Team - Olaf Włodarczak i Bartosz Popielnicki. W klasie MX 50 drugie miejsce zajął pretendent do tytułu Mistrza Holandii MX 50 - Olaf Włodarczak. Drugi reprezentant polski w tej klasie, Bartosz Popielnicki zajął 9 miejsce. W klasie MX 65 startował Damian Zdunek, który zawody ukończył na 23 miejscu.

Zawody rozegrano przy pięknej pogodzie i jak zawsze na dobrze przygotowanym torze w miejscowości Oirschot w Holandii. Tor dla naszych dzieciaków jest już dobrze znany, ponieważ to dla nich trzecie zawody w jakich brali tam udział. Na zawody przyjechaliśmy z dobrym nastawieniem, ale też z dużą ciekawością, co przyniesie runda otwierająca kolejną serię Mistrzostw Holandii MX 50 2014. Nasza ciekawość została zaspokojona już po pierwszym treningu kwalifikacyjnym, po którym wiedzieliśmy, że jest dobrze. Olaf w czasówce zajął drugie miejsce z sekundą straty to pierwszego zawodnika, Bartek zaś osiągnął 7 czas. Wynik kwalifikacji bardzo nas ucieszył, ponieważ mogliśmy porównać go do ubiegłego sezonu i zobaczyć o ile chłopcy przyspieszyli. Z drugiej strony pokazał nam na jakie pozycje możemy liczyć w samych wyścigach.

NAS Analytics TAG

To nad czym musimy na pewno popracować to są starty. Zarówno Olaf jak i Bartek bardzo źle wystartowali zajmując miejsca poza czołówką. Rezultatem tego był nerwowy pościg Olafa co zakończyło się trzeba glebami i utratą odrobionych pozycji. Ostatecznie Olaf ukończył pierwszy wyścig na piątym miejscu. Bartek niestety nie dał rady utrzymać tempa swoich rywali, jednak najważniejsze jest to, że się nie poddawał i walczył do samego końca. Tory piaskowe nie są mocną stroną Bartka i mimo, że jechał dużo szybciej niż w ubiegłym sezonie, to i tak nie było to 100% jego możliwości o czym świadczy 9 miejsce w pierwszym wyścigu.

Drugi wyścig należał już do Olafa. Mimo, że po raz kolejny start nie był najlepszy, to jednak szybko zaczął odrabiać straty i z 5 miejsca zaczął wyprzedzać rywali jeden po drugim. Na dwa okrążenia do mety Olaf prowadził, dowożąc do mety swój pierwszy wygrany wyścig w tym sezonie. Klasyfikacja zawodów i generalna po dwóch wyścigach okazała się bardzo dobra, bowiem Olaf aktualnie zajmuje drugie miejsce. Bartek drugi wyścig ponownie ukończył na 9 pozycji, co dało mu również 9 miejsce w klasyfikacji zawodów i generalce.

Damian Zdunek nie ukończył pierwszego wyścigu z powodu awarii sprzętu, a w drugim dojechał na 15 miejscu.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z zawodów i z niecierpliwością czekamy na  kolejną rundę w Arkel, która odbędzie się 29 marca.

Pełną klasyfikację zawodów znajdziecie tutaj

Bartosz Popielnicki MX50 Holandia

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr