tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olaf W³odarczak drugi w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii

Olaf W³odarczak drugi w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii

Autor: Informacja prasowa 2014.03.12, 11:28 Drukuj

W ubiegłą niedziele, 9 marca w miejscowości Oirschot odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Holandii MX 50/65/85, w której startowali zawodnicy Cobra Rabittsport Motocross Team - Olaf Włodarczak i Bartosz Popielnicki. W klasie MX 50 drugie miejsce zajął pretendent do tytułu Mistrza Holandii MX 50 - Olaf Włodarczak. Drugi reprezentant polski w tej klasie, Bartosz Popielnicki zajął 9 miejsce. W klasie MX 65 startował Damian Zdunek, który zawody ukończył na 23 miejscu.

Zawody rozegrano przy pięknej pogodzie i jak zawsze na dobrze przygotowanym torze w miejscowości Oirschot w Holandii. Tor dla naszych dzieciaków jest już dobrze znany, ponieważ to dla nich trzecie zawody w jakich brali tam udział. Na zawody przyjechaliśmy z dobrym nastawieniem, ale też z dużą ciekawością, co przyniesie runda otwierająca kolejną serię Mistrzostw Holandii MX 50 2014. Nasza ciekawość została zaspokojona już po pierwszym treningu kwalifikacyjnym, po którym wiedzieliśmy, że jest dobrze. Olaf w czasówce zajął drugie miejsce z sekundą straty to pierwszego zawodnika, Bartek zaś osiągnął 7 czas. Wynik kwalifikacji bardzo nas ucieszył, ponieważ mogliśmy porównać go do ubiegłego sezonu i zobaczyć o ile chłopcy przyspieszyli. Z drugiej strony pokazał nam na jakie pozycje możemy liczyć w samych wyścigach.

To nad czym musimy na pewno popracować to są starty. Zarówno Olaf jak i Bartek bardzo źle wystartowali zajmując miejsca poza czołówką. Rezultatem tego był nerwowy pościg Olafa co zakończyło się trzeba glebami i utratą odrobionych pozycji. Ostatecznie Olaf ukończył pierwszy wyścig na piątym miejscu. Bartek niestety nie dał rady utrzymać tempa swoich rywali, jednak najważniejsze jest to, że się nie poddawał i walczył do samego końca. Tory piaskowe nie są mocną stroną Bartka i mimo, że jechał dużo szybciej niż w ubiegłym sezonie, to i tak nie było to 100% jego możliwości o czym świadczy 9 miejsce w pierwszym wyścigu.

Drugi wyścig należał już do Olafa. Mimo, że po raz kolejny start nie był najlepszy, to jednak szybko zaczął odrabiać straty i z 5 miejsca zaczął wyprzedzać rywali jeden po drugim. Na dwa okrążenia do mety Olaf prowadził, dowożąc do mety swój pierwszy wygrany wyścig w tym sezonie. Klasyfikacja zawodów i generalna po dwóch wyścigach okazała się bardzo dobra, bowiem Olaf aktualnie zajmuje drugie miejsce. Bartek drugi wyścig ponownie ukończył na 9 pozycji, co dało mu również 9 miejsce w klasyfikacji zawodów i generalce.

Damian Zdunek nie ukończył pierwszego wyścigu z powodu awarii sprzętu, a w drugim dojechał na 15 miejscu.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z zawodów i z niecierpliwością czekamy na  kolejną rundę w Arkel, która odbędzie się 29 marca.