tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olaf Włodarczak zwycięża w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Olaf Włodarczak zwycięża w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii

Autor: Piotr Król 2013.10.11, 10:00 Drukuj

Historyczne zwycięstwo 7-letniego Olafa Włodarczaka i marki Cobra w klasie MX 50 w Mistrzostwach Holandii.

W minioną sobotę w miejscowości Arkel odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Holandii w klasie MX 50, w której kontrolnie wzięło udział dwóch polskich zawodników #21 Olaf Włodarczak i #39 Bartosz Popielnicki z teamu Cobra Rabittsport Motocross Team (Gdańsk). Zawody na torze w Arkel odbyły się po raz drugi w tym roku. Nasi mali zawodnicy wzięli udział zarówno w poprzednich, jak i tych zawodach, aby sprawdzić postępy pomiędzy kwietniem a październikiem.

Już na treningu czasowym byliśmy bardzo zadowoleni z wyników młodych zawodników. Olaf poprawił się o 4. sekundy w porównaniu do najlepszego czasu z kwietnia, zaś Bartek aż o 10. sekund. Wykręcony przez Olafa czas pozwolił mu zająć 3 miejsce w kwalifikacjach. Różnica w czasie pomiędzy nim a najszybszym zawodnikiem nie przekraczała jednej sekundy, co zapowiadało ciekawe wyścigi. Dla Bartka ważne były wyłącznie czasy okrążeń, ponieważ na ostatnią rundę przyjechało tylko 10. czołowych zawodników, z czego do 8. z nich dzieliła go różnica 10 sekund. Głównym celem było więc poprawianie dotychczasowego czasu okrążenia.

Nasza grupa przeżyła szok w pierwszym wyścigu, kiedy to Olaf został po starcie i zaczął dochodzić i wyprzedzać zawodników z którymi jeszcze parę miesięcy temu nie miał nawet kontaktu wzrokowego w wyścigu. W bardzo krótkim czasie z 6. pozycji awansował na 3. po czym się niestety wywrócił. Szybko podniósł motocykl i ruszył dalej w pościg. Ponownie dogonił zawodników, którzy go wyprzedzili i zaczął dobierać się do czołówki. Na ostatnim kółku wyprzedził prowadzącego Holendra, w pięknym stylu wygrywając pierwszy wyścig.

Drugi bieg Olaf rozpoczął od wywrotki na starcie. Następnie przytrafiła się kolejna podczas pogoni. Wyścig udało się zakończyć na 3. miejscu z uwagi na brak czasu, aby nawiązać walkę z liderem. To miejsce jednak wystarczyło, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej i po kilku miesiącach treningów pokonać Holendrów. Bartek ostatecznie zajął 9 miejsce, jednak dla niego najważniejsze było to na ile udało mu się pojechać szybciej.

Podsumowując, plan na sezon 2013 został zrealizowany. Bardzo się cieszymy z poprawionych wyników teamu Cobra Rabittsport Motocross Team.

Więcej zdjęć z zawodów na profilu Facebook.

Więcej informacji na stronie www.cobramotorcycle.pl lub na profilu Facebook.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę