tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olaf Włodarczak zwycięża w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Olaf Włodarczak zwycięża w Motocrossowych Mistrzostwach Holandii

Autor: Piotr Król 2013.10.11, 10:00 Drukuj

Historyczne zwycięstwo 7-letniego Olafa Włodarczaka i marki Cobra w klasie MX 50 w Mistrzostwach Holandii.

W minioną sobotę w miejscowości Arkel odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Holandii w klasie MX 50, w której kontrolnie wzięło udział dwóch polskich zawodników #21 Olaf Włodarczak i #39 Bartosz Popielnicki z teamu Cobra Rabittsport Motocross Team (Gdańsk). Zawody na torze w Arkel odbyły się po raz drugi w tym roku. Nasi mali zawodnicy wzięli udział zarówno w poprzednich, jak i tych zawodach, aby sprawdzić postępy pomiędzy kwietniem a październikiem.

NAS Analytics TAG

Już na treningu czasowym byliśmy bardzo zadowoleni z wyników młodych zawodników. Olaf poprawił się o 4. sekundy w porównaniu do najlepszego czasu z kwietnia, zaś Bartek aż o 10. sekund. Wykręcony przez Olafa czas pozwolił mu zająć 3 miejsce w kwalifikacjach. Różnica w czasie pomiędzy nim a najszybszym zawodnikiem nie przekraczała jednej sekundy, co zapowiadało ciekawe wyścigi. Dla Bartka ważne były wyłącznie czasy okrążeń, ponieważ na ostatnią rundę przyjechało tylko 10. czołowych zawodników, z czego do 8. z nich dzieliła go różnica 10 sekund. Głównym celem było więc poprawianie dotychczasowego czasu okrążenia.

Nasza grupa przeżyła szok w pierwszym wyścigu, kiedy to Olaf został po starcie i zaczął dochodzić i wyprzedzać zawodników z którymi jeszcze parę miesięcy temu nie miał nawet kontaktu wzrokowego w wyścigu. W bardzo krótkim czasie z 6. pozycji awansował na 3. po czym się niestety wywrócił. Szybko podniósł motocykl i ruszył dalej w pościg. Ponownie dogonił zawodników, którzy go wyprzedzili i zaczął dobierać się do czołówki. Na ostatnim kółku wyprzedził prowadzącego Holendra, w pięknym stylu wygrywając pierwszy wyścig.

Drugi bieg Olaf rozpoczął od wywrotki na starcie. Następnie przytrafiła się kolejna podczas pogoni. Wyścig udało się zakończyć na 3. miejscu z uwagi na brak czasu, aby nawiązać walkę z liderem. To miejsce jednak wystarczyło, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej i po kilku miesiącach treningów pokonać Holendrów. Bartek ostatecznie zajął 9 miejsce, jednak dla niego najważniejsze było to na ile udało mu się pojechać szybciej.

Podsumowując, plan na sezon 2013 został zrealizowany. Bardzo się cieszymy z poprawionych wyników teamu Cobra Rabittsport Motocross Team.

Więcej zdjęć z zawodów na profilu Facebook.

Więcej informacji na stronie www.cobramotorcycle.pl lub na profilu Facebook.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę