tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najmocniejsze 125 cm3 na rynku. 5 sportowych modeli [ZESTAWIENIE]
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najmocniejsze 125 cm3 na rynku. 5 sportowych modeli [ZESTAWIENIE]

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.03, 17:57 1 Drukuj

Chcecie kupić poważnie wyglądającą 125 w sportowym ubraniu? W takim razie przygotowaliśmy dla was przegląd motocykli z silnikami o pojemności 125 cm3, dzięki którym z pewnością zapiszecie się na kurs prawa jazdy kategorii A.

Zanim przejdziemy do dania głównego warto wspomnieć o przepisach. Te pozwalają obecnie osobom posiadającym prawo jazdy kat. B co najmniej od trzech lat poruszać się motocyklami z silnikiem o pojemności 125 cm3. Jeżeli wejdziemy w temat głębiej, to moc silnika nie może przekraczać 15 koni mechanicznych, a stosunek mocy do masy własnej pojazdu musi być mniejszy niż 0,1 kW na kilogram. Zazwyczaj oferowane 125 mieszczą się w przedziale mocy maksymalnej wynoszącej od 10 do 15 KM. Oczywiście wybraliśmy sprzęty z górnego pułapu…

NAS Analytics TAG

Yamaha YZF-R125

Sportowa 125 Yamahy ma mocne wejście dzięki swojej agresywnej stylistyce, która nawiązuje do większych sportów spod znaku trzech kamertonów. Wygląd to oczywiście nie wszystko. Silnik ma moc 15 koni mechanicznych, a zmienne fazy rozrządu zapewniają dużą elastyczność. Dobre wrażenie robi również masa motocykla z płynami i paliwem - ta wynosi 142 kg. Na pokładzie znajdziemy również oświetlenie w technologii LED, efektowne zegary ze wskaźnikiem układu zmiennych faz rozrządu, sprzęgło z układem A&S, zapobiegającym blokowaniu się tylnego koła oraz aluminiowy wahacz. Cena za te wszystkie dobrodziejstwa startuje od 21 900 złotych.

Kawasaki Ninja 125

Mała Ninja oprócz silnika o mocy 15 koni mechanicznych oferuje nam kilka innych ciekawostek. Motocykl posiada kratownicową ramę oraz tylny amortyzator z pięciostopniową regulacją napięcia wstępnego. Waga motocykla gotowego do jazdy to 148 kg. Informacje przekazywane są kierowcy przy pomocy cyfrowego wyświetlacza. Hamulce są wyposażone w niezależny system ABS. Jeżeli zwykła Ninja 125 nie wystarczy, to producent przygotował wersję Performance, która jest wyposażona w tłumik Arrow, przyciemnianą szybę oraz crash pady. Za zwykłą wersję Ninja 125 przyjdzie nam zapłacić 19 900 złotych w ofercie wyprzedaży rocznika (regularna cena wynosiła 23 400 złotych).

Malaguti RST 125

Przed wami czarny koń naszego zestawienia - Malaguti RST 125. Legendarna marka powróciła na światowe rynki i pojawiła się również w Polsce. Motocykl jest napędzany silnikiem o mocy 15 koni mechanicznych i gotowy do jazdy waży 140 kilogramów, co jest doskonałym wynikiem. Jak przystało na sprzęt włoskiej marki, Malaguti RST 125 wygląda lekko i zwiewnie. Ciekawym smaczkiem jest zastosowanie przewodów hamulcowych w stalowym oplocie. Zegary mają analogowy obrotomierz i cyfrowy prędkościomierz. Posiadają również wskaźnik biegu i… precyzyjny wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. To wszystko w cenie 16 999 złotych.

Aprilia RS 125

Pozostajemy we włoskich klimatach. Serce RS 125 generuje moc 15 koni mechanicznych. Zalana płynami i paliwem Aprilia waży 144 kg, co plasuje ją w czołówce stawki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę pojemność zbiornika paliwa wynoszącą 14,5 l, to wynik ten można uznać za doskonały. Konstrukcja jest oparta na aluminiowej ramie. Ciekawostką jest fakt, że RS 125 jest przystosowana do montażu akcesoryjnego quickshiftera. Zegary składają się z analogowego obrotomierza i części cyfrowej, w której znajdziemy między innymi prędkościomierz oraz prosty lap timer. Cena motocykla to 21 900 złotych w zwykłej wersji oraz 22 900 złotych w edycji Replica.

KTM RC 125

Małe motocykle drogowe KTM to przede wszystkim mocne silniki i agresywna stylistyka. Nie inaczej jest w przypadku RC 125, który dysponuje mocą 15 koni mechanicznych przy masie 145 kilogramów z płynami i paliwem. Zegary są w pełni cyfrowe i oprócz standardowych wskazań wyposażono je również w shift light, co stanowi ciekawy smaczek dla tych, którzy szukają doskonałego przyspieszenia. Konstrukcja jest oparta na typowej dla KTM ramie kratownicowej. Na szczególną uwagę zasługuje bogata oferta akcesoriów. Cena bazowa modelu RC 125 to 20 449 złotych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr