tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motomikołaje Trójmiasto 2013 - jak było? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motomikołaje Trójmiasto 2013 - jak było?

Autor: Informacja prasowa 2013.12.19, 12:12 1 Drukuj

W niedzielę 15 grudnia 2013, przy nieśmiałych promieniach grudniowego słońca w nowej, rozszerzonej formule odbyło się wielkie Mikołajowe święto. Gdynia - najbardziej przychylne Mikołajom miasto od wczesnych godzin porannych zaroiło się od czerwonych ludzików. Mikołaje pobiegły, przejechały na rowerach, przespacerowały z psami oraz oczywiście przejechały w największej na świecie paradzie Mikołajów na Motocyklach.

Obawy związane z kapryśną grudniową pogodą oraz poszerzenie formuły imprezy sprawiły, że organizatorzy z lekkim zdenerwowaniem wyczekiwali dnia w którym Mikołaje opanują Trójmiasto. Jednakże po raz pierwszy od lat aura wyjątkowo sprzyjała Mikołajom – kilka stopni na plusie, brak opadów oraz promienie słońca zachęcały wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym święcie. Jakże inaczej by to wyglądało gdyby impreza odbywała się tydzień wcześniej, gdy nad Pomorzem szalał orkan Feliks.

NAS Analytics TAG

Punktualnie o godzinie 10.00 spod Areny Gdynia wystartowała pierwsza grupa – Mikołaje w Tenisówkach. W sile około 100 biegaczy przebranych w czerwone kubraczki pokonali pięciokilometrową trasę zamkniętymi ulicami Gdyni. Środki zebrane przez uczestników biegu zostaną przekazane na leczenie chorego na nefrokalcynozę Pawła Dobrowolskiego. Pół godziny później, o godzienie 10.30 wystartowała grupa Mikołajów z czworonogami. Grupa licząca kilkadziesiąt osób spacerem udała się na metę pod Ergo Arenę. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży cegiełek tej grupy Mikołajów posłużą wsparciu rehabilitacji i zwiększania samodzielności życiowej osób niepełnosprawnych O godzinie 11.00 eskortowane przez radiowozy Policji ruszyły Mikołaje na Rowerach. Około 200 cyklistów przejechało dziesięciokilometrową trasę z Areny Gdynia do Ergo Areny. Rowerzyści środki zebrane w trakcie imprezy przeznaczą na działalność Gdyńskiego hospicjum dla dzieci ‘Bursztynowa Przystań’.

Tradycyjnie już, w samo południe nastąpił gwóźdź programu, coś na co wszyscy niecierpliwie czekali – start parady Mikołajów na Motocyklach. Niektórzy mówią, że jest to diament w koronie imprezy Mikołajowej, inni że jest to największa na świecie parada Moto-Mikołajów. Jedno jest pewne – nikt nie wyobraża sobie grudnia w Trójmieście bez wielkiego barwnego orszaku motocyklowego sunącego ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska. To właśnie motocykliści są inicjatorami i gospodarzami tej wyjątkowej – kolorowej i radosnej imprezy. I tak też było tym razem – ponad 800 fantazyjnie udekorowanych maszyn przejechało w asyście Policji głównymi arteriami miasta - Świętojańską, Zwycięstwa, Niepodległości, Grunwaldzką. Tłumy gapiów pozdrawiających na trasie parady, błyski fleszy, uśmiechy, gorąca herbata dla zmarzniętych i szczytny cel który od lat przyświeca tej akcji – dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieciaków z ośrodków szkolno-wychowawczych z okolic Trójmiasta.

Tegoroczna eksperymentalna formuła potwierdziła przeczucia organizatorów o tym, że różne grupy mikołajowe może połączyć jeden wspólny cel – pomoc potrzebującym bliźnim. Ponad 1000 uczestników tegorocznego święta mikołajowego, setki sprzedanych cegiełek, tysiące uśmiechów mieszkańców na ulicach Trójmiasta, dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz zebranych ponad 26 000 złotych sprawiają, że wyjątkowo szerokie grono tegorocznych organizatorów wie, że wielotygodniowy wysiłek organizacyjny się opłacił.

Szczególne podziękowania za wzorową organizację i bezpieczeństwo imprezy należą się Policjantom z drogówki z Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz Komendy Wojewódzkiej, których w wysiłku organizacyjnym dzielnie wspierała służba porządkowa złożona z motocyklistów z klubów Cruiseriders oraz Lotor. Imprezę organizacyjnie na swoich barkach dźwigali: Kolibki Adventure Park, klub motocyklowy Cruiseriders, Stowarzyszenie In gremio, Stowarzyszenie Gdyńskie Morsy oraz Fundacja Podróże Bez Granic.

Cała impreza nie odbyła by się bez pomocy ze strony Urzędów Miast Gdyni i Sopotu, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, ZDiZ z Gdańska, Sopotu i Gdyni, ratowników z Adiutare, mechaników z Erontransu oraz sponsorów i partnerów: drukarnia Vipro, Centrum U7, fitness klub Pure Jatomi, szkoła żeglarstwa 4winds, Biegosfera, Bibobus, The North Face, SKM Trójmiasto, CompleXsports Triathlon Team, salony KMJ Yamaha, Zdanowicz Harley Davidson oraz moto-akcesoria.pl.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i za pomoc. Do zobaczenia za rok!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Motomikolaj w swych saniachbiegnacy Mikolaje
jazda quadem na dwoch kolachMikolaje w tenisowkach
Mikolaj na quadziebieg mikolajkowy
czworonozny Mikolajpies Mikolaja
Motomikolaje w TrojmiescieMotomikolaje w Trojmiescie pokazy stuntu
mikolajowi biegaczenagrywanie Motomikolajkow w Trojmiescie 2013
oldschoolowy samochod Mikolajamotocyklowa parada w trojmiescie
pani Mikolajowapalenie gumy
przystrojony kasksiwateczne ozdoby na kierownicy
przejazd ulicami trojmiastaStuntmikolajowie w Trojmiescie
parada motocyklowa w trojmiesciePrawdziwy Mikolaj z broda
uwiecznianie Motomikolajow w Trojmiesciewielka motomikolajowa parada
figurka Mikolaja na motocykluMikolajowy pies
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę