tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ho, ho, ho Mikołaje w Trójmieście! NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Ho, ho, ho Mikołaje w Trójmieście!

Autor: Piotr Lewandowski 2011.12.07, 10:34 15 Drukuj

IX edycja parady Mikołajów na Motocyklach już za nami. Wietrzna i deszczowa pogoda powitała wszystkich dzielnych Moto Mikołajów, temperatura jednak była dodatnia. Siła w narodzie ogromna i tak oto na starcie pojawiło się ponad 2000 maszyn. Cała, prawie półtorej kilometrowa linia startu w Gdańsku zrobiła się kolorowa od błyszczących , przystrojonych motocykli i radosnych postaci w mikołajowych strojach. Start opóźniliśmy o „studencki kwadrans”, gdyż cały czas napływali nowi uczestnicy. O 11:15 wyruszyliśmy. Kiedy czoło parady docierało do Sopotu ostatni uczestnicy przekraczali linię startu. Wzdłuż całej trasy, w strugach deszczu, wierni kibice ogrzewali mikołajowe serca i wzbudzali uśmiech na zmarzniętych twarzach jeźdźców. Na Skwer Kościuszki w Gdyni paradę wprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Takiego wejścia z honorami jeszcze nie było! Pół godziny parkowania maszyn i cała długość i szerokość Skweru jak okiem sięgnął, została zastawiona stalowymi reniferami.

Na scenie zespół Innversion, rockowo rozgrzał publiczność. Był czas na kawę, grochówkę, racuchy, konkursy itp. Przyszedł też czas na oficjalne przywitanie i rozstrzygnięcie corocznych konkursów. Najmłodszy tegoroczny uczestnik, Dominik Hinz ma 2,5 miesiąca, Mikołaj- Senior - Jan Dubrowski 73 lata, Super Śnieżynkami zostały Paulina Nowakowska i Alicja Ostrowska, a najdłuższy dystans - 1560 km pokonał tradycyjnie Timo Gonberg. W kategorii- najlepiej przystrojony motocykl zwyciężył Łukasz Pietrzak, najlepiej przystrojony quad -Czesław Konkol, a tytuł najlepiej wystylizowanego skutera otrzymał pojazd Piotra Pachulicza.

NAS Analytics TAG

Każdy z uczestników parady wpłacał na starcie opłatę startową, która w całości została przekazana na dofinansowanie obiadów dla dzieci z najuboższych rodzin w województwie Pomorskim. Nie mogło zabraknąć oczywiście naszego super bohatera – Marcusa, chyba nie musimy go już przedstawić. Nasz gość z Austrii dokonał najwyższej wpłaty. Marcus dziękujemy! Wszyscy zwycięzcy otrzymali mikołajowe upominki od naszych sponsorów o wielkich sercach.

Z powodu zimna i dokuczliwego wiatru tłum Mikołajów zaczął powoli się kurczyć. Na scenie pojawił się zespół Bielizna, którego koncert zakończył część artystyczną finału parady. Po całej akcji pozostaną tysiące zdjęć motocykli, mikołajów, uśmiechniętych dzieciaków i ogromnej grupy pozytywnie zakręconych motocyklistów oraz niesamowite wspomnienia.

Niby nic, ale biorąc pod uwagę grudniową aurę i ogólną narodową niechęć do robienia czegokolwiek więcej niż wizyta w galerii handlowej, to Mikołaje na Motocyklach- 3300 osób, 2468 maszyn i zebrana kwota- 59 185 zł zasługuje na absolutny szacunek i podziw!

Do następnego razu Mikołaje !

Ho, ho, ho….

Zerknijcie na genialną panoramę z Motomikołajek z Trójmiasta

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
patrol miasta patrol parady
parada mikolaje parada w pelnej krasie
quady cofanie radosc policji
stroj letni usmiech wsrod szarosci
whats up dog w pelnej gotowosci
zatloczone ulice z reniferem na plecach
za szyba ustawka mikolajow
pozdrowienia szefa pokoj bracie
organizacja ruchu herbata panie goraca
karuzela dla dzieciakow czerwien w Trojmiescie
elf mikolaja dzieciak na enduro
Komentarze 14
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę