tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Yamaha Tenere 700 w subie witokrzyskiej policji. Dwie maszyny bd patrolowa lasy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Yamaha Tenere 700 w subie witokrzyskiej policji. Dwie maszyny bd patrolowa lasy

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.10.25, 17:56 Drukuj

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach uroczyście odebrali dwa motocykle Yamaha Tenere 700, które będą służyły do patrolowania terenów leśnych. Policja zakupiła dwa motocykle z kombinezonami i wyposażeniem. Po co policjantom z drogówki motocykle do jazdy w terenie? Okazuje się, że jest ku temu ważny powód.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, świętokrzyska policja ściśle współpracuje ze strażą leśną. Działania są regulowane przez porozumienie podpisane z Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu. Służby działają wspólnie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i środowiska oraz przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom na terenach leśnych.

NAS Analytics TAG

Funkcjonariusze organizują wspólne patrole, a także uczestniczą w ściganiu i zatrzymywaniu osób nielegalnie pozyskujących drewno. Organizują też akcje, w których skupiają uwagę na użytkownikach pojazdów terenowych, którzy nielegalnie wjeżdżają do lasów. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości nawet 1 tys. zł. Zdarza się też, że sprawy są kierowane do sądu.

Yamaha Tenere 700 to jeden z największych hitów sprzedażowych Yamahy. Jest napędzany silnikiem CP2, którego producent używa też w modelach MT-07, XSR700, Tracer 7 i YZF-R7. Maksymalna moc wynosi 73,4 KM, a maksymalny moment obrotowy to 68 Nm. Konstrukcja jest oparta na podwójnej ramie rurowej ze stali. Do tego mamy układ ABS z 3 trybami pracy, w tym z możliwością całkowitego wyłączenia. Informacje są wyświetlane na kokpicie o przekątnej 5 cali, który dodatkowo ma moduł Bluetooth. Motocykle dla policji kosztowały 120 tys. zł, a środki pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr