tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Yamaha jeszcze nigdy nie byy tak wysoko. Pol Tarrs ustanowidwa nowe rekordy na najwyszym wulkanie wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Yamaha jeszcze nigdy nie byy tak wysoko. Pol Tarrs ustanowidwa nowe rekordy na najwyszym wulkanie wiata

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.03.12, 08:29 Drukuj

Pol Tarrés już raz ustanowił rekord najwyższego wjazdu motocyklem z silnikiem dwucylindrowym, a teraz zrobił to na motocyklu jednocylindrowym i to podczas rekonesansu przed próbą pobicia poprzedniego rekordu... Cała akcja miała miejsce na jednym z wulkanów w Chile.

Pol Tarrés jest ambasadorem Yamahy Ténéré i w 2022 r. ustanowił rekord wysokości wjazdu dla motocykla z silnikiem dwucylindrowym. Wspiął się modelem Ténéré World Raid GYTR na wysokość 6677 m n.p.m. i teraz postanowił znów to zrobić, ale najpierw musiał udać się na rekonesans. W tym celu wybrał Yamahę YZ450FX, którą wspiął się na wysokość 6756 m n.p.m., a następnie powtórzył to z użyciem Yamahy Ténéré 700 World Raid.

NAS Analytics TAG

Miejscem akcji był najwyższy wulkan świata i jednocześnie druga najwyższa góra w Andach - czyli Ojos del Salado. Najpierw Tarrés i reszta ekipy przeszli trwający 2 tygodnie etap aklimatyzacji. Jak czytamy w komunikacie prasowym Yamahy, borykali się z chorobą wysokościową. Po jego zakończeniu zaczęli szukać odpowiedniej ścieżki wjazdu. Pogoda nie była łaskawa, a jednego dnia spadła nawet lawina śnieżna, która zablokowała część dróg.

Wjazd motocyklem Yamaha Ténéré 700 World Raid rozpoczął się w Refugio Murray, na wysokości 4522 m n.p.m., a dotarcie na wysokość 6756 m n.p.m. trwało zaledwie 50 minut. Motocykl został wyposażony w komputer sterujący GYTR, dodatkowy zbiornik paliwa, elementy zawieszenia GYTR oraz koła Haan. Członkowie ekipy przyznali, że w 2022 r. największą bolączką było właśnie zwiększone zużycie paliwa na dużej wysokości.

- Powyżej 6000 metrów wszystko zdaje się znacznie zwalniać. Wysiłek fizyczny jest ciężki do opisania i nie ma miejsca na błędy. Nawet chodzenie jest wyzwaniem, a co dopiero jazda Ténéré na takiej wysokości - powiedział Pol Tarrés.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr