tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Tenere 700 World Raid. Test wypasionej wyprawwki. O ile lepsza od zwykej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Yamaha Tenere 700 World Raid. Test wypasionej wyprawwki. O ile lepsza od zwykej?

Autor: owca 2022.09.14, 16:05 Drukuj

Czy nowa Yamaha Tenere 700 World Raid jest przełomem? Z całą pewnością nie jest. Czy jest ciekawą nowością, której warto przyjrzeć się uważniej? Z całą pewnością tak.

Nowa Tenere 700 to rozwinięcie bazowego modelu i to rozwinięcie, które się broni tym co oferuje. Jeśli chodzi o mnie osobiście - nowe kolory malowania z dekoracyjnymi dodatkami, którymi Yamaha kusiła klientów wcześniej, to nie jest przekonujące uzasadnienie dla podnoszenia ceny o 10 000 zł. Większy skok lepszych zawieszeń, zwiększona pojemność baku, wygodniejsza kanapa, czytelniejszy kokpit i nowe funkcje pracy tego kokpitu to zdecydowanie argumenty, za które można dopłacić.

NAS Analytics TAG

Wszystkie przemyślenia na temat nowej Tenere 700 World Raid znajdziecie w materiale wideo poniżej. Część z tych przemyśleć to oczywiście bardzo subiektywna ocena, wasze kryteria mogą być zupełnie inne. Niemniej staraliśmy się wcielić w najbardziej prawdopodobnego użytkownika tego motocykla.

Co mi się spodobało w nowej 700 World Raid?

 • jest wygodnie! Nowa kanapa robi robotę. Za sterami jest komfortowo, a ochrona powietrza dzięki poszerzonym zbiornikom jest naprawdę dobra.
 • nowy kokpit wygląda przekonująco. Funkcje są przemyślane, szczególnie przydatna okazać się może funkcja rajdowa z licznikami przebiegu.
 • nowe zawieszenie znakomicie radzi sobie w trudniejszym terenie. Wystarczy dodać kostkowe opony i można atakować zaskakująco nieprzystępny teren.
 • motocykl świetnie radzi sobie i w terenie i na asfalcie. Po prostu bardzo przyjemnie się nim jeździ, co jest w dużej mierze zasługą również doskonałej jednostki napędowej. To świetny sprzęt do jazdy na co dzień.
 • motocykl jest nieźle zabezpieczony przed upadkami, szczególnie solidnie wyglądają boczne gmole chroniące zbiorniki paliwa.

Co mi się nie spodobało w nowej 700 World Raid?

 • nadal brakuje sensownego pakietu elektroniki. Yamaha ma znakomitą elektronikę i stosuje ją w modelach tańszych od World Raid. Dlaczego nie ma jej w prezentowanym modelu? Trudno powiedzieć.
 • nie zostały poprawione elementy, które wiadomo, że wymagają poprawy. Jak choćby wieszak tłumika.
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  motul belka motocykle 950
  NAS Analytics TAG
  na gr