tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Motor Europe ma nowego prezesa. Olivier Prvost przejmuje stery po 30 latach od startu kariery
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Motor Europe ma nowego prezesa. Olivier Prvost przejmuje stery po 30 latach od startu kariery

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.02, 09:34 Drukuj

Yamaha Motor Europe poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa. Dotychczas był nim Eric de Seynes, który przeprowadził markę przez najlepsze lata oraz przez trudny okres pandemii koronawirusa. Pozostanie on w Yamasze, ale przygotowano dla niego nową rolę. Kim jest Olivier Prévost? Co będzie robił de Seynes?

W komunikacie prasowym Yamahy czytamy, że z dniem 1 stycznia de Seynes przestanie pełnić obowiązki prezesa, a przejmie je właśnie Prévost. Ciekawostką jest fakt, że Prévost świętuje w tym roku 30 lat pracy dla Yamahy. Dołączył do niej w 1994 r. jako lider projektu w MBK Industrie - firmie, która od 1986 r. należy do Yamahy. Pracował też w dziale R&D w Europie, w kwaterze głównej w Japonii oraz w Motori Minarelli, które należy do Yamahy. Eric de Seynes pozostanie w Yamaha Motor Europe i zostanie członkiem rady nadzorczej.

NAS Analytics TAG

- Przewodnictwo grupie firm w ramach Yamaha Motor Europe jako dyrektor operacyjny od 2014 r., a później jako prezes od 2018 r. było wielkim przywilejem. W trakcie tej dekady rozwinęliśmy nową strategię marketingową w Europie, ponad dwukrotnie zwiększyliśmy sprzedaż i wdrożyliśmy wiele nowych rozwiązań dla klientów oraz aplikacji cyfrowych. Pomimo pandemii koronawirusa nie uszczupliliśmy naszych działań i rozwoju nowych usług. Rodzina Yamahy zrzesza ludzi z pasją, skłonnych do ciężkiej pracy i z nastawieniem na to, by jak najlepiej służyć klientom i salonom marki Yamaha oraz przerastać ich oczekiwania. Jestem dumny, że mogę być częścią tej rodziny. Potrzeby klientów ciągle się zmieniają, zwłaszcza po pandemii. Musimy mieć je na uwadze, wyprzedzać je i zapewniać najlepsze rozwiązania. Podczas ostatnich 10 lat osiągnęliśmy bardzo dobre i stałe rezultaty, zarówno finansowo jak i sprzedażowo. Udział rynku europejskiego w światowych wynikach marki wzrósł od 9 do 13 proc. - podsumował Eric de Seynes.

- Przede wszystkim chcę podziękować Ericowi za jego pracę dla Yamaha Motor w ostatnich latach. Jego pasja do marki Yamaha oraz produktów, połączona ze zdolnościami przywódczymi sprawiła, że Yamaha ma mocną pozycję w Europie. Z pokorą i szacunkiem przyjmuję wyzwanie bycia jego następcą jako prezes Yamaha Motor Europe. W ciągu ostatnich 10 lat, pracując na różnych stanowiskach i w różnych oddziałach Yamaha Motor, wzmacniałem i powiększałem moje zrozumienie i doświadczenie w organizacji, jej działaniach, interesach i na różnych rynkach. Czuję się pewny i spokojny by pełnić obowiązki na nowym stanowisku. Nie oczekuję, że ścieżka zawsze będzie gładka, ale wierzę, że możemy przez nią przejść jako zespół. Po 3 latach, w których trakcie nasze działania i rynki były dotknięte pandemią oraz pozostałościami po niej, chcę wyrazić ambicję, by Yamaha Motor utrzymała i wzmocniła pozycję na różnych rynkach i w róznych grupach produktowych. Te ambicje będą osiągnięte dzięki skupieniu na innowacji produktów połączonej z szybkością działań. Ostatnim celem jest wzmocnienie doświadczeń klientów oraz naszej misji Kando - powiedział Olivier Prévost.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr