tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki czwartej rundy. Lettenbichler niepokonany od pocztku sezonu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki czwartej rundy. Lettenbichler niepokonany od pocztku sezonu

Autor: Dominika Jochymska 2023.08.28, 12:50 Drukuj

Manuel Lettenbichler odniósł czwarte zwycięstwo w czwartej rundzie tegorocznych Mistrzostw Świata Hard Enduro. Podczas rozegranego w Kanadzie Red Bull Outliers, Lettenbichler zwyciężył w prologu, a następnie także w wyścigu głównym, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej serii. Drugie miejsce zajął Billy Bolt, a Trystan Hart zapewnił sobie trzecie miejsce.

Red Bull Outliers rozpoczął się intensywnym i spektakularnym prologiem w stylu endurocrossu w centrum Calgary. Zarówno Manuel Lettenbichler, jak i Billy Bolt gładko przeszli eliminacje i półfinały konsekwentnie pokonując trudne przeszkody na trasie. W finale natomiast stoczyli zaciętą walkę, której wynik okazał się korzystny dla Lettenbichlera, po tym jak Bolt popełnił błąd i stracił sporo cennego czasu. Młody Niemiec, który w finale pojechał spokojnie i konsekwentnie, odniósł zwycięstwo, a wraz z nim wyniósł z prologu trzy cenne punkty.

NAS Analytics TAG

Drugiego dnia Red Bull Outliers przeniósł się do Badlands. Charakterystyczny odcinek kanadyjskiej pustyni, wypełniony wieloma stromymi, śliskimi gliniastymi podjazdami - w połączeniu z intensywnym upałem - okazał się niełatwym testem.

W niedzielnym wyścigu głównym Lettenbichler startował z pole position a zaraz za nim jego główny rywal w mistrzostwach - Billy Bolt. Manuel wyznaczał tempo, a Billy trzymał się za nim wiedząc, że upał może zacząć zbierać swoje żniwo. Na trzecim okrążeniu Bolt przejął prowadzenie i być może dowiózłby je do mety, gdyby nie problemy na ostatnim podjeździe. Lettenbichler odzyskał prowadzenie i ukończył wyścig z imponującą przewagą 41 sekund nad Boltem utrzymując wynik 100% zwycięstw.

Piątą i zarazem przedostatnią rundą serii, będzie Hixpania Hard Enduro, która odbędzie się w połowie października. Pełne wyniki czwartej rundy możecie znaleźć TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr