tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: atwe zwycistwo Manuela Lettenbichlera w Walii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: atwe zwycistwo Manuela Lettenbichlera w Walii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.05.13, 13:11 Drukuj

Valleys Hard Enduro było pierwszą rundą tegorocznej serii Mistrzostw Świata Hard Enduro. Manuel Lettenbichler odnotował w Walii pewne zwycięstwo przed parą zawodników Sherco: Teo Kabakchievem i Mario Romanem. Zawodnik KTM nie miał specjalnych problemów, a poziom jego jazdy stawia go na zupełnie innym poziomie, niż są obecnie jego rywale.

Wyścig składał się z trzech okrążeń po około 40 minut każde. Lettenbichler od początku narzucił mocne tempo, jadąc początkowo pod presją Jonny'ego Walkera i Teo Kabakchieva. Jednak ostatecznie Manuel prowadził od początku do końca, a z każdym okrążeniem tylko zwiększał swoją przewagę nad rywalami. Tym sposobem Lettenbichler rozpoczął sezon 2024 dokładnie tak, jak zakończył poprzedni - na najwyższym stopniu podium.

NAS Analytics TAG

Za nim walka o kolejne miejsca toczyła się już na początku pomiędzy Walkerem, Kabakchievem, braćmi Brightmore oraz Mario Romanem. Po wyprzedzeniu Walkera, Kabakchiev jechał solidnie i finalnie zdobył swoje pierwsze podium w sezonie. Mario Roman miał dużo pracy na pierwszym okrążeniu, ale na trudniejszych skałach poradził sobie bez problemu. Na ostatnim okrążeniu wyprzedził Walkera i dołączył do swojego kolegi z drużyny na pudle.

Silny brytyjski kontyngent w tej rundzie poprowadził Jonny Walker. Niestety Jonny w tym sezonie nie startuje w pełnej serii MŚ. Będzie rywalizował jeszcze tylko w Erzbergu i w Rumunii. Szkoda, ponieważ jako jeden z niewielu początkowo rzucał wyzwanie Lettenbichlerowi jeśli chodzi o tempo.

Will Hoare znalazł się w pierwszej piątce i dobrze rozpoczął sezon, Wade Young był szósty, a Mitch i Ashton Brightmore, którzy jechali razem przez większą część wyścigu, zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce.

W sumie wyścig w limicie czasu ukończyło 21 zawodników, a Thomas Scales był ostatnim, który zobaczył flagę. Druga runda odbędzie się na koniec maja (30.05-02.06) i będzie nią Erzbergrodeo.

Wyniki

1. Manuel Lettenbichler 2:06:57.11
2. Teodor Kabakchiev 2:09:58.79
3. Mario Roman 2:11:15.38
4. Jonny Walker 2:15:18.25
5. Will Hoare 2:18:35.60
6. Wade Young 2:19:45.73
7. Mitch Brightmore 2:21:56.68
8. Ashton Brightmore 2:23:53.84
9. Francesc Moret 2:24:21.13
10. Alfredo Gomez 2:25:08.67

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr