tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: Dominik Olszowy docza do Tadeusza Bausiaka w walce o tytu mistrzowski
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: Dominik Olszowy docza do Tadeusza Bausiaka w walce o tytu mistrzowski

Autor: Informacja prasowa 2023.10.05, 09:43 Drukuj

Dominik Olszowy podejmuje kolejne wielkie kroki w swojej sportowej karierze - dopiero co ogłosił swoje przejście do fabrycznego teamu hiszpańskiej marki Rieju, a już dziś poinformował nas, że 7 października zadebiutuje w Mistrzostwach Ameryki AMA EnduroCross. Tym samym zostanie on drugim polskim zawodnikiem, który stanie na starcie serii halowych wyścigów w Stanach Zjednoczonych.

Dominik Olszowy to zdecydowanie jeden z najbardziej utalentowanych reprezentantów naszego kraju - na swoim koncie ma m.in. tytuł mistrza świata SuperEnduro w kategorii Junior (2021/2022), a w ubiegłym sezonie zaliczył najlepszy na świecie debiut w kategorii Prestige zajmując wysoką, piątą lokatę.

NAS Analytics TAG

Młody Polak nie zwalnia tempa i przygotowuje się obecnie do kolejnego, wielkiego kroku w swojej karierze. Już 7 października razem z Tadkiem Błażusiakiem stanie na starcie Mistrzostw Ameryki w AMA EnduroCrossie

Na kilka dni przed pierwszym przystankiem motocyklowych zmagań za oceanem udało nam się zadać Dominikowi kilka pytań.

- Zacznijmy od wielkiego newsa - oficjalnie już potwierdziłeś swój start w tegorocznych Mistrzostwach Ameryki. Co skłoniło Cię do takiej decyzji?

- Na początku chciałbym podkreślić, że SuperEnduro jest moją ulubioną dyscypliną i tego nie ukrywam. Gdy tylko usłyszałem, że jest możliwość zakończenia troszkę szybciej sezonu hard enduro i wcześniejszego przygotowania się do SuperEnduro i wystartowania w Stanach, a co za tym idzie powrotu do Europy w dużo większym gazie na pierwszą rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro, to nie zastanawiałem się długo.

- Co najbardziej ekscytuje cię przed nowym wyzwaniem? Twój debiut w Stanach, czy może start w barwach nowego teamu?

- Na pewno ekscytuje mnie wyjazd do Stanów, nie chodzi o jedzenie (śmiech), ale bardziej o fanów i pokazanie naszego patriotyzmu. Podejście do motosportu jest tam na nieco innym poziomie niż w Europie. Swój pierwszy start mam już odhaczony, ścigałem się tam podczas Mistrzostw Świata Hard Enduro. Jestem również bardzo podekscytowany startem w barwach nowego zespołu, może nawet troszeczkę bardziej niż samą wizytą w USA. Niesamowicie cieszę się, że udało mi się dostać do fabrycznego teamu i jestem teraz bardzo ukierunkowany na SuperEnduro jako zawodnik Rieju i to jest moim głównym celem.

- Zdradzisz nam na jakiej maszynie będziesz startował?

- Podczas zmagań enduro zobaczycie mnie na Rieju MR300 Pro - znakomita maszyna na gaźniku.

- W Stanach ścigać się będziesz ramię w ramię nie tylko z wielkimi, amerykańskimi nazwiskami, ale również ze swoim rodakiem i mentorem - sześciokrotnym mistrzem świata i pięciokrotnym mistrzem Ameryki - Tadkiem Błażusiakiem. Czy oznacza to również wspólne przygotowania do startów?

- Tak, tym razem na starcie będzie nas dwójka Polaków, więc przygotowujemy się też wspólnie. Razem latamy, trenujemy, dyskutujemy o różnych tematach, także jak najbardziej spędzamy przygotowania razem.

- Czy w planie masz dłuższy pobyt w USA i treningi na tamtejszych torach?

- Mój team w ostatniej chwili zdecydował się na wysłanie mnie do Stanów, więc gdy usłyszałem taką propozycję to trudno mi było odmówić. Biorę taki sezon "w ciemno". Wystarczą mi tak naprawdę 2-3 tygodnie na porządne przestawienie ciała na krótkie i bardziej intensywne wysiłki. Tak samo przygotowania motocykla, też miałem na to 3 tygodnie więc moim zdaniem dużo byłem w stanie zrobić i jestem dobrze przygotowany.

- Tegoroczny cykl AMA EnduroCrossu składa się łącznie z sześciu rund, które rozegrane zostaną na przestrzeni półtora miesiąca. Zapowiada się więc dla ciebie pracowity czas!

- Sześć rund w półtora miesiąca - brzmi to bardzo intensywnie i tak jest. Ja to bardzo lubię i lubię ten czas pomiędzy wyścigami i nawet jeśli nie jesteś przygotowany na pierwszą rundę, to na drugiej jest już troszeczkę lepiej i ten progres idzie z przystanku na przystanek. Liczę na to, że po prostu da mi to dobre przygotowanie do Mistrzostw Świata SuperEnuduro.

- Jakie zakładasz cele do osiągnięcia w EnduroCrossie?

- Moim celem jest dalsze zapoznawanie się z maszyną i robienie progresu. Wzięcie sobie tego troszeczkę może nie na luźno, ale z głową, żeby nie zrobić nic głupiego i oczywiście kończyć wyścigi, zdobywać punkty i piąć się do góry.

Przed Dominikiem zapowiada się bardzo pracowity sezon - zaraz po mistrzostwach Ameryki stanie do walki w nowym sezonie mistrzostw świata. Trzymamy kciuki za jego debiut w cyklu AMA EnduroCross i z niecierpliwością czekamy aż 9 grudnia razem z Tadkiem Błażusiakiem staną na bramkach startowych w TAURON Arenie Kraków podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro!

Bilety na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro na Eventim i E-bilet.

Więcej informacji na stronie, Facebooku i wydarzeniu.

Organizator: Agencja Sport UP

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr