tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: Garcia i Verona wygrywaj we Woszech. Dobre miejsce Olszowego w klasie E3 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: Garcia i Verona wygrywaj we Woszech. Dobre miejsce Olszowego w klasie E3 [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.06.24, 12:45 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata EnduroGP zawitała do Bettoli we Włoszech. Gospodarz, Motoklub Ponte dell'Olio, przygotował trasę składającą się z trzech trudnych i technicznych testów, które zawodnicy musieli przejechać cztery razy w sobotę i trzy razy w niedzielę, co dało łącznie dwadzieścia jeden testów specjalnych do zaliczenia podczas całego weekendu.

Po Super Teście w piątkowy wieczór, wyścig rozpoczął się w sobotę w centrum miasta, aby później przenieść się w teren. Na zawodników czekały: ekstremalny test o długości 1,2 km na twardym i kruchym podłożu zmieszanym z kamieniami, test enduro na dystansie ponad 5 km na twardym podłożu oraz bardzo szybki test crossowy o długości 5,1 km po terenie z licznymi wzniesieniami.

NAS Analytics TAG

Pierwszego dnia, najszybszy okazał się Josep Garcia, który pod koniec wyścigu musiał mocno walczyć z Bradem Freemanem o utrzymanie swojej przewagi. Ostatecznie Garcia uzyskał o 10 sekund lepszy czas od rywala. Trzecie miejsce zajął Andrea Verona.

Klasę E1 wygrał Garcia przed Stevem Holcombem, klasę E2 Andrea Verona przed Nathanem Watsonem, a w klasie E3 najlepszy był Brad Freeman.

Drugiego dnia pogoda znacząco utrudniła jazdę zawodnikom, stawiając rywalizację na głowie. Nocne opady oraz padający w ciągu dnia rzęsisty deszcz, sprawiły, że ostatecznie przeprowadzono jedynie osiem testów zamiast dziewięciu, a trasa niektórych odcinków musiała zostać zmieniona.

Najszybszy tego dnia był Andrea Verona, choć Steve Holcombe cały czas "deptał mu po piętach". Josep Garcia tym razem zajął trzecie miejsce, po tym jak zaliczył upadek i przez niemal minutę zmagał się z powrotem na trasę.

Tym sposobem, Holcombe i Garcia wymienili się wynikami w klasie E1, w klasie E2 ponownie najlepszy był Andrea Verona, a w klasie E3 triumfował Antoine Magain przed Hamishem MacDonaldem. Brad Freeman, który rozbił się w ostatnim teście, zajął dopiero trzecią pozycję (10 w klasyfikacji ogólnej).

Na starcie we Włoszech zobaczyliśmy także Dominika Olszowego, który dwukrotnie zajął 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz piąte w klasie E3.

Klasyfikacja generalna klasy EnduroGP (po 4 rundach)

1. Josep Garcia 144
2. Andrea Verona 134
3. Steve Holcombe 128
4. Brad Freeman 85
5. Nathan Watson 80
6. Zachary Pichon 63
7. Samuele Barnardini 59
8. Jamie McCanney 55
9. Hamish MacDonald 50
10. Matteo Cavallo 46

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr