tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Billy Bolt zdobywa czwarty tytu mistrza wiata SuperEnduro [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Billy Bolt zdobywa czwarty tytu mistrza wiata SuperEnduro [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.03.03, 11:19 Drukuj

Finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro odbyła się w Newcastle. To właśnie tu, w swoim rodzinnym mieście, Billy Bolt przypieczętował swój czwarty tytuł mistrzowski, a kolejny Brytyjczyk - Ashton Brightmore zdobył tytuł w klasie Juniorów.

Przed ostatnią rundą Billy miał 59 punktów przewagi nad drugim w tabeli Jonnym Walkerem i matematycznie wszystko, co musiał zrobić, to wygrać kwalifikacje Superpole. Trzy punkty zdobyte w tym wyścigu wystarczyły, aby Bolt został mistrzem po raz czwarty i zadanie to wykonał perfekcyjnie.

NAS Analytics TAG

Do wyścigów głównych Bolt stawał już bez ciśnienia i każdy z nich wygrał. Jonny Walker odnotował wyniki 2-3-3, a Manuel Lettenbichler 3-2-2. Tak też wyglądało podium w sobotni wieczór w Wielkiej Brytanii.

Dominik Olszowy uzyskał wyniki 7-8-4 i finalnie uplasował się na szóstej pozycji i na takim też miejscu kończy sezon. W klasie Junior nie zobaczyliśmy tym razem Polaków, a najlepsze miejsce w klasyfikacji sezonu zajął Oskar Waligóra, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

Klasyfikacja generalna sezonu 2024

1. Billy Bolt 427
2. Jonny Walker 354
3. Manuel Lettenbichler 287
4. Will Hoare 240
5. Mitch Brightmore 230
6. Dominik Olszowy 221
7. Diogo Vieira 193
8. Eddie Karlsson 178
9. Tim Apolle 171
10. Alonso Trigo 111

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr