tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata SuperEnduro: wyniki trzeciej rundy. Kontuzjowany Bolt wygrywa w Riesie [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata SuperEnduro: wyniki trzeciej rundy. Kontuzjowany Bolt wygrywa w Riesie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.01.08, 18:28 Drukuj

Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Riesie wypełniona była nie tylko emocjonującymi wyścigami, ale także dramatycznymi momentami. Już w trakcie treningów, Billy Bolt kontuzjował kolano. Mimo tego, był w stanie wygrać dwa wyścigi i pokonać Jonny'ego Walkera, który w tym sezonie stanowi jego największe zagrożenie.

Jak dotąd w tym sezonie Jonny Walker był jedynym zawodnikiem, który rzucił wyzwanie Boltowi, więc to była jego szansa. Podczas wyścigu Superpole, nikt nie tracił czasu, ale to właśnie Walker uzyskał najlepszy czas.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu Walker zgarnął holeshota, ale szybko został wyprzedzony przez Bolta w sekcji kamieni, który mimo kontuzji świetnie sobie radził. Walkerowi zajęło chwilę odzyskanie prowadzenia, jednak niedługo później miał problem z motocyklem, co skrzętnie wykorzystał Billy wyprzedzając rodaka i dowożąc prowadzenie do mety.

W drugim wyścigu, w którym start jest w odwróconej kolejności, początkowo na czele jechał Tim Apolle, którego ścigał Jonny Walker. Bolt w tym czasie sukcesywnie przedzierał się przez stawkę, aby dotrzeć do drugiego miejsca w połowie wyścigu. Wydawało się, że Bolt nie jest w stanie zagrozić jadącemu sporo przed nim Walkerowi, jednak Jonny dwukrotnie popełnił błąd na dużych oponach i oddał wygraną Boltowi na talerzu.

Dopiero w trzecim wyścigu Walker pojechał po zwycięstwo, jednak nie uratowało to wyniku rundy, którą wygrał kontuzjowany Bolt.

O trzecie miejsce w Riesie toczyła sie prawdziwa batalia pomiędzy Manuelem Lettenbichlerem, Mitchem Brightmorem i Willem Hoare. Ostatecznie wyniki 4-3-5 zapewniły najniższy stopień podium zawodnikowi gospodarzy, który w klasyfikacji generalnej rozdzielił czterech Brytyjczyków.

Dominik Olszowy, który uzyskał trzeci czas w kwalifikacjach Superpole, zajął w Niemczech ósme miejsce z wynikami 6-6-9.

W klasie Junior triumfował Suff Sella przed Ashtonem Brightmorem i Milanem Schmueserem. Oskar Waligóra zajął ósme miejsce, a Aleksander Gotkowski 12.

Aż piątka naszych zawodników wystartowała w Pucharze Europy. Najwyżej sklasyfikowany, na piątej pozycji, został Damian Broniewski. Tuż za nim uplasowali się Maciek Więckowski, Kacper Baklarz i Hubert Żbikowski. Hubert Hyła z powodu upadku nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim, jak sam przyznał, pojechał poniżej swoich oczekiwań.

Kolejna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro już 20 stycznia w Rumunii.

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 3 rundach)

1. Billy Bolt 182
2. Jonathan Walker 166
3. Will Hoare 117
4. Manuel Lettenbichler 110
5. Dominik Olszowy 95
6. Mitchell Brightmore 85
7. Tim Apolle 73
8. Diogo Vieira 70
9. Eddie Karlsson 69
10. Alfredo Gomez 63

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr