tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt dominator! Chory Walker przedłużył walkę o tytuł [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt dominator! Chory Walker przedłużył walkę o tytuł [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.02.26, 16:00 Drukuj

Trzykrotny mistrz świata Billy Bolt wygrał w Sofii swoje szóste Grand Prix w tym sezonie. Zdominował wyścig, nie martwiąc się o konkurencję. Jonny Walker cierpiący z powodu zatrucia pokarmowego zajął dopiero czwarte miejsce i zdołał przedłużyć batalię do finałowej rundy. Wszystko rozstrzygnie się więc w najbliższy weekend w Newcastle.

Wszelkie spekulacje, czy Billy Bolt nadal odczuwa skutki kontuzji i nie będzie w najlepszej formie, uciął sam zainteresowany uzyskując najlepsze czasy zarówno podczas sesji treningowych, jak i kwalifikacji Super Pole. Drugie wyniki podczas treningów uzyskiwał Jonny Walker, który niestety wieczorem cierpiał z powodu zatrucia. Za nimi od miejsca trzeciego, na którym meldował się Manuel Lettenbichler, do ósmego czasy były niezwykle wyrównane, co mogło zwiastować niezłą walkę o miejsca na podium. W Super Pole drugi czas uzyskał Dominik Olszowy, a trzeci Diogo Vieira.

NAS Analytics TAG

Już w pierwszym wyścigu Bolt ruszył w swoim stylu prowadząc od startu aż do mety. W drugim wyścigu, ze startem w odwróconej kolejności, początkowo prowadzili Will Hoare i Tim Apolle, ale Bolt ponownie pojechał po swoje i wygrał. Trzeci wyścig był tylko formalnością i ponownie zwycięstwo przyszło Boltowi dość łatwo.

Za nim trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Manuel Lettenbichler, który dwa razy był drugi i raz czwarty. Podium uzupełnił Will Hoare z wynikami 5-5-2. Dominik Olszowy, który uzyskał mieszane wyniki 8-3-7 zajął finalnie szóste miejsce.

W klasie Junior najlepszym z Polaków był Szymon Kuś, który zajął siódme miejsce przed Oskarem Waligórą i Szymonem Zajączkowskim.

Finałowa runda sezonu już 2 marca w rodzinnym mieście Billy'ego Bolta - Newcastle. To właśnie tam poznamy tegorocznego mistrza świata.

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 6 rundach)

1. Billy Bolt 364
2. Jonny Walker 305
3. Manuel Lettenbichler 240
4. Will Hoare 208
5. Mitch Brightmore 191
6. Dominik Olszowy 191
7. Diogo Vieira 168
8. Eddie Karlsson 152
9. Tim Apolle 146
10. Alonso Trigo 93

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę