tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa ¦wiata SuperEnduro: Bolt dominator! Chory Walker przed³u¿y³ walkê o tytu³ [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.02.26, 16:00 Drukuj

Trzykrotny mistrz świata Billy Bolt wygrał w Sofii swoje szóste Grand Prix w tym sezonie. Zdominował wyścig, nie martwiąc się o konkurencję. Jonny Walker cierpiący z powodu zatrucia pokarmowego zajął dopiero czwarte miejsce i zdołał przedłużyć batalię do finałowej rundy. Wszystko rozstrzygnie się więc w najbliższy weekend w Newcastle.

Wszelkie spekulacje, czy Billy Bolt nadal odczuwa skutki kontuzji i nie będzie w najlepszej formie, uciął sam zainteresowany uzyskując najlepsze czasy zarówno podczas sesji treningowych, jak i kwalifikacji Super Pole. Drugie wyniki podczas treningów uzyskiwał Jonny Walker, który niestety wieczorem cierpiał z powodu zatrucia. Za nimi od miejsca trzeciego, na którym meldował się Manuel Lettenbichler, do ósmego czasy były niezwykle wyrównane, co mogło zwiastować niezłą walkę o miejsca na podium. W Super Pole drugi czas uzyskał Dominik Olszowy, a trzeci Diogo Vieira.

Już w pierwszym wyścigu Bolt ruszył w swoim stylu prowadząc od startu aż do mety. W drugim wyścigu, ze startem w odwróconej kolejności, początkowo prowadzili Will Hoare i Tim Apolle, ale Bolt ponownie pojechał po swoje i wygrał. Trzeci wyścig był tylko formalnością i ponownie zwycięstwo przyszło Boltowi dość łatwo.

Za nim trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Manuel Lettenbichler, który dwa razy był drugi i raz czwarty. Podium uzupełnił Will Hoare z wynikami 5-5-2. Dominik Olszowy, który uzyskał mieszane wyniki 8-3-7 zajął finalnie szóste miejsce.

W klasie Junior najlepszym z Polaków był Szymon Kuś, który zajął siódme miejsce przed Oskarem Waligórą i Szymonem Zajączkowskim.

Finałowa runda sezonu już 2 marca w rodzinnym mieście Billy'ego Bolta - Newcastle. To właśnie tam poznamy tegorocznego mistrza świata.

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 6 rundach)