tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata SuperEnduro: wyniki pitej rundy. Bolt wygrywa w Budapeszcie i umacnia si na prowadzeniu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata SuperEnduro: wyniki pitej rundy. Bolt wygrywa w Budapeszcie i umacnia si na prowadzeniu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.02.05, 13:12 Drukuj

Piąta runda Mistrzostwa Świata SuperEnduro pojechała w miniony weekend w Budapeszcie. Billy Bolt po raz kolejny potwierdził, że jest w tym sezonie nie do pokonania, wygrywając piąta rundę z rzędu. Do końca sezonu pozostały już tylko dwa przystanki i wszystko wskazuje, że Bolt praktycznie niezagrożony jedzie wprost po swój czwarty tytuł mistrzowski.

Po poprzednim, bardzo technicznym torze w Rumunii, tym razem na zawodników czekał szybki tor bardziej w stylu EnduroCrossu, niż SuperEnduro. To pozwoliło Boltowi na wykorzystanie swojej prędkości i odniesienie zwycięstwa. Z perfekcyjnego wyniku 63 punktów, tylko Jonny Walker zdołał wyrwać Boltowi jeden, wygrywając wyścig Super Pole o dwie dziesiąte sekundy. Billy wyjechał więc z Budapesztu z dorobkiem 62 punktów i w klasyfikacji generalnej prowadzi z przewagą 33 punktów nad Walkerem. Trzeci w tabeli Manuel Lettenbichler, który na Węgrzech był dopiero piąty, traci do lidera aż 108 punktów.

NAS Analytics TAG

Trzecie miejsce, za brytyjskimi rywalami, wywalczył Diogo Vieira, który uzyskał wynik 3-2-6. Dominik Olszowy ukończył węgierską rundę na ósmej pozycji z wynikami 8-7-8.

W klasie Junior triumfował Ashton Brightmore, który wygrał dwa z trzech wyścigów. Drugie miejsce zajął Suff Sella, który dwa razy był trzeci, a ostatni wyścig wygrał. Podium uzupełnił Milan Schmueser z wynikami 2-2-5.

Wśród Polaków najlepszy wynik uzyskał Szymon Kuś (8.), zaraz za nim uplasował się Oskar Waligóra, a debiutujący w mistrzostwach świata Szymon Zajączkowski był 14.

W mistrzostwach Europy wygrał Dustin McCarthy przed liderem generalki Xavierem Leonem. Trzecie miejsce zajął Hubert Żbikowski, czwarte Hubert Hyla, siódme Kacper Baklarz, ósme Damian Broniewski, a Łukasz Zborowski był 12. Maciek Więckowski, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tym razem ukończył rywalizację na dziewiątej pozycji.

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 5 rundach)

1. Billy Bolt 301
2. Jonny Walker 268
3. Manuel Lettenbichler 193
4. Will Hoare 171
5. Dominik Olszowy 157
6. Mitch Brightmore 156
7. Diogo Vieira 138
8. Eddie Karlsson 130
9. Tim Apolle 122
10. Alonso Trigo 76

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr