tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Finałowa runda pojedzie w Gdańsku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Finałowa runda pojedzie w Gdańsku

Autor: Informacja prasowa 2023.08.22, 10:32 Drukuj

Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, wielki finał tegorocznych Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road! Ostateczne starcie najlepszych w kraju, odbędzie się na torze motocrossowym w Gdańsku. Będzie to jednocześnie trzecia runda tego cyklu.

Debiut zawodów przy Starogardzkiej w Gdańsku miał miejsce rok temu. Wtedy odbyły się tam, pierwsze w historii, zawody tej rangi.

NAS Analytics TAG

- W Gdańskim Auto Moto Klubie mamy sporą grupę zawodników startujących na mini motocyklach pit bike. Zeszłoroczna organizacja i duże oczekiwania co do zawodów rangi Mistrzostw Polski wzbudziły wiele emocji. Całe szczęście duże doświadczenie pozwoliło nam wywiązać się z tego zadania i przetrzeć szlaki przy tak wysoko postawionej poprzeczce organizacyjnej. Było dużo dobrej zabawy, ścigania i uśmiechów. Dlatego już nie możemy doczekać się, aż zawodnicy mini motocykli znów zjadą do Gdańska - podkreśla Paweł Kurajk z Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Po zeszłorocznym sukcesie, czas na kolejną odsłonę widowiska w Gdańsku.

- Dziękujemy promotorowi, że po raz drugi nam zaufał. Dla klubu to wielki zaszczyt i uznanie, że możemy wspólnie zorganizować Mistrzostwa Polski Pit Bike w Gdańsku - mówi Sebastian Wójcik, MX Wójcik. - Gdański Auto Moto Klub wielokrotnie podejmował się ambitnych projektów. Organizowaliśmy zawody motocrossowe różnej rangi: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, a także wielokrotnie rozgrywki Mistrzostw i Pucharu Polski. Prezes GAMK Marian Zupa posiada  doświadczenie w zawodach najwyższej rangi, wszystko będzie więc standardowo dopięte na ostatni guzik. Poza tym my, jako MX Wójcik Gdańsk oraz Pit Bike Pomorze wraz z rodzicami również będziemy uczestniczyć w tym projekcie.

W tym sezonie zawodnicy Pit Bike rywalizowali już podczas Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road w Mórkowie koło Leszna i Głażewie. W Gdańsku okaże się, kto sięgnie po najważniejsze - mistrzowskie tytuły 2023. Przypominamy również, że w tym sezonie w zawodach rangi mistrzowskiej, mogą startować tylko doświadczeni zawodnicy, posiadający licencje A PZM.

- Zgodnie z przyjętą zasadą w Polskim Związku Motorowym, zawody Mistrzostw Polski są przeznaczone dla najlepszych i najszybszych zawodników. Rozwój dyscypliny pit bike, który następował w ostatnich latach, pozwolił stopniowo podnosić rangę zawodów i umożliwić rywalizację o tytuły mistrzowskie. Naturalną konsekwencją jest wprowadzenie licencji A. Cieszy, że wszystkie zaplanowane kroki następują zgodnie z przyjętym planem i przynoszą pozytywne efekty - podkreśla Paweł Kurajk.

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road, runda trzecia i zarazem finałowa zaplanowana została na niedzielę 27 sierpnia 2023. Start zawodów około 11:30. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Gospodarzem wydarzenia jest Gdański Auto Moto Klub, a areną zmagań tor motocrossowy MX Gdańsk przy ul. Starogardzkiej.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę