tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Kocowe odliczanie do finaowej rundy sezonu w nowej odsonie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Kocowe odliczanie do finaowej rundy sezonu w nowej odsonie

Autor: Informacja prasowa 2023.09.27, 09:41 Drukuj

Już 30 września na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, najlepsi zawodnicy tegorocznego pucharu, staną do ostatecznej rywalizacji o laury sezonu. Dla zawodników i kibiców będzie to duże wydarzenie, ponieważ puchar w takiej formule rozgrywany jest po raz pierwszy. W stawce zobaczymy dwudziestu najlepszych zawodników z każdej klasy.

Holeshot, relacja na żywo i nowy tor

NAS Analytics TAG

By dostać się do finału, zawodnicy musieli wystartować w minimum trzech zawodach organizowanych na przestrzeni sezonu 2023. Off-roadowe zmagania rozgrywały się na torach w Mrągowie, Głażewie, Koszalinie, Wierzchucinie Królewskim oraz Kiełczewie. Tor w Dąbrowie Górniczej wraca do stawki po małych perturbacjach. Wreszcie mogą odbywać się tam zawody, a lokalny organizator robi wszystko, by uczcić powrót obiektu do kalendarza rozgrywek i przyjąć godnie zawodników i sympatyków dyscypliny z całego kraju.

- Za nami już camp, który zorganizowali wspólnie trenerzy Karol Kruszyński i Tomasz Wysocki. Przyjechało ponad trzydziestu zawodników, by trenować na przebudowanym torze. Z niecierpliwością czekają na to wydarzenie także adepci Akademii Pitbike, jest nas coraz więcej, spotykamy się cyklicznie i szlifujemy umiejętności i technikę jazdy. Zapraszam wszystkich zainteresowanych jazdą na pit bike, na zawody w najbliższą sobotę, będzie można zobaczyć z bliska, na czym to polega - zaprasza Jarosław Mucha, Akademia Pitbike z Jaworzna.

Jak zapowiada organizator nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich ma być tradycyja zaciągnięta z motocrossu - przyznanie wyróżnienia za holeshot, czyli wyjście na pozycję lidera w pierwszym zakręcie po starcie wyścigu. Całość będzie transmitowana na żywo. Zawody będzie można oglądać na kanale zawodów pit bike.

Kolejną niespodzianką będzie szansa startu osób nie zakwalifikowanych do finału lub jeżdżących wcześniej w klasie Amator. Organizator zapewnia w tej grupie dwadzieścia miejsc, obowiązkowe są zapisy. Grupa przeznaczona jest dla zawodników od 120cc pojemności wzwyż. Będzie można również zdać egzamin na licencję. Tu rywalizacja odbywa się poza walką o tytuły, można za to zdobyć lokalny puchar toru MXDG.

Tor zaprojektowany przez Tomasza Wysockiego

Największą niespodzianką dla zawodników będzie sam tor, który przeszedł totalną metamorfozę. Okazuje się, że za zmianę konfiguracji odpowiada utytułowany zawodnik motocrossu i trener, Tomasz Wysocki.

- Zgadza się tor jest mojego projektu. Postawiłem zdecydowanie na techniczną jazdę. Prędkość będzie odgrywać tu drugorzędną rolę, najważniejsze będą umiejętności zawodnika. W miniony weekend odbył się camp, podczas którego tor przeszedł chrzest bojowy. Pierwszego dnia, mimo że nie oszczędzała nas pogoda, dało się jeździć i nikt się nie poddawał, drugiego mieliśmy warunki idealne i takich życzę wszystkim w finale! Obiekt jest również bardzo ciekawy dla publiczności, gdyż doskonale widać rywalizację na całej trasie. Sami zawodnicy są na bardzo wysokim poziomie, będzie więc co oglądać!

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Wystarczy odwiedzić MXDG Dąbrowa Górnicza w sobotę 30 września. Od rana tradycyjnie będą odbywać się treningi i kwalifikacje, start zawodów 11:30, a kwadrans wcześniej rozpocznie się transmisja z tego wydarzenia.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr