tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike Off-Road: najlepsi zawodnicy sezonu gocili w Dbrowie Grniczej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike Off-Road: najlepsi zawodnicy sezonu gocili w Dbrowie Grniczej

Autor: Informacja prasowa 2023.10.04, 10:00 Drukuj

Tor motocrossowy MXDG stał się areną zmagań zawodników wielkiego finału Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. O laury sezonu w pucharze 2023 rywalizowała blisko setka zawodników od 8. roku życia, udział brały także młodsze dzieci z jazd pokazowych.

Za nami ostatnie zawody pit bike off-road w sezonie 2023. Finałowa runda Pucharu Polski zgotowała zawodnikom wiele niespodzianek.

NAS Analytics TAG

- Poziom finału na pewno był wysoki i tego nie da się podważyć - mówi Jarosław Mucha, Akademia Pitbike z Jaworzna. - Nie dość, że sam tor był wymagający i techniczny, to poprzeczkę podniosły także warunki pogodowe. Zawodnicy rywalizowali w błocie i deszczu, ale jak wielu podkreślało, w tak trudnych warunkach satysfakcja była jeszcze większa. To, co mnie cieszy, to fakt, że było bardzo bezpiecznie, nie doszło do żadnego większego wypadku, szczęśliwie udało się ukończyć całe zawody. Sezon kończymy z satysfakcją, cieszymy się, że nasi lokalni zawodnicy stawali na podium, a nam jako organizatorom udało się sprostać wszystkim wyzwaniom logistycznym. Na koniec wielkie podziękowania dla całej lokalnej społeczności: rodziców, partnerów, sponsorów. Razem stworzyliśmy to wielkie wydarzenie.

Rangi finałowej rundzie dodała oprawa zawodów. Całość była transmitowana na żywo, nowością było też przyznawanie holeshotów, czyli wyróżnień za najszybsze wejście w pierwszy zakręt drugiego wyścigu.

- Fantastyczne zakończenie sezonu off-road. Dopisała nie tylko frekwencja, ale i oprawa oraz organizacja tego wyjątkowego wydarzenia, jakim był finał serii w Dąbrowie Górniczej - mówi Arkadiusz Bas Valvo-Tect, dystrybutor marki Valvoline. - Prawie setka najlepszych zawodników nominowana do udziału w ostatnich zawodach oraz specjalny Puchar MXDG, zapewniły publiczności emocjonujący dzień na torze. Nawet kapryśna pogoda i deszcz nie pokrzyżowały planów i impreza obyła się bez przeszkód. A chyba większość zawodników ucieszyła się z błota na koniec sezonu, bo większość rund była zdecydowanie pod znakiem piachu i kurzu. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich zaangażowanych w dyscyplinę pit bike. Do zobaczenia na Wielkiej Gali Pit Bike i w nowym sezonie.

Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Dąbrowie Górniczej to jednocześnie przedostatnie zawody organizowane w tym roku. Sezon zamkną zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych, kończąc cykl Pucharu Polski Pit Bike SM, już 15 października na toruńskiej Awix Racing Arenie.

Zwycięzcy Finału Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
30 września 2023, MXDG Dąbrowa Górnicza

RF Runner 80
1.Wojciech FENGLER
2.Leon WALTER
3.Kacper BROJEK

Stock 90
1.Tymek ANDRZEJEWSKI
2.Dawid OSCENDA
3.Filip KARPIŃSKI

Stock 125
1.Szymon PAWLIKOWSKI
2.Kosma SIROCKI
3.Jakub URBAN

Pit Ladies
1.Wiktoria KURKOWSKA
2.Anna OLEŚNIEWICZ
3.Zuzanna PRUSAK

Stock 150 Junior
1.Nikodem ORZECHOWSKI
2.Dawid SMOLNIK
3.Mikołaj HUBNER

Stock 150
1.Patryk JĄDER
2.Eliasz DAWIDSON
3.Przemysław NOWAKOWSKI

Super Pit
1.Patryk BARCZYŃSKI
2.Mateusz SALETA
3.Marcin JĘDRZEJCZYK

Puchar MXDG
1.Dariusz MAŚLIŃSKI
2.Borys MAZUR
3.Joachim MARCINIAK

Masters
1.Leszek ZEMLER
2.Krzysztof PASIKOWSKI
3.Adrian DĄBROWSKI

Bigy
1.Michał BOBA
2.Artur NEJDORA
3.Igor WÓJTA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
2.Kruszyński MX Academy Team
3.Ostra Ekipa Pit Kościan

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr