tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Fenomenalny debiut nowego toru w serii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Fenomenalny debiut nowego toru w serii

Autor: Informacja prasowa 2023.09.20, 11:20 Drukuj

W niedzielę, 17 września, odbyła się V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. Zawody debiutowały na nowym obiekcie, zlokalizowanym nieopodal Kościana, torze Kiełczewo.

Świetna frekwencja, tłumy kibiców, przepiękna pogoda. To wszystko okraszone wymagającymi warunkami na torze. Jak podkreślają zawodnicy, przygotowanie fizyczne do tych zawodów było niezwykle istotne. Piaszczysta trasa nie tylko była trudna, ale i nieprzewidywalna.

NAS Analytics TAG

To wszystko sprawiło, że ostatnia punktowana w tym sezonie runda pucharowa, była niezwykle widowiskowa dla publiczności. Podczas niedzielnego wydarzenia na torze bawiło się blisko stu uczestników. 87 zawodników rywalizowało w dziesięciu klasach i klasyfikacji zespołowej, a stawkę uzupełniły dzieci z jazd pokazowych - za młode na licencję PZM, które dopiero wdrażają się w świat motosportu.

- Jak oceniam całe wydarzenie? Na szóstkę z plusem! - podkreśla Leszek Zemler, Ostra Ekipa Kościan, lokalny organizator wydarzenia. - Gratulacje i podziękowania spływają z całego kraju. Jestem wzruszony, że udało nam się przygotować tak dobre zawody. W ich powstanie włączyła się cała lokalna społeczność, co było widać - od wspaniałej obsługi medycznej, po strażaków i wsparcie przedsiębiorców. Sami mieszkańcy regionu byli bardzo zaskoczeni, że to zawody takiej skali, że mogli w końcu pit bike zobaczyć na żywo i już pytają kiedy odbędą się kolejne! Z kolei zawodnicy byli przerażeni, bo pierwszy raz musieli zmierzyć się z tak piaszczystym torem. Na końcu dziękowali za przygotowanie i stwierdzali, że świetnie się bawili, poznali nowe możliwości i kończą rundę pucharu z wielką satysfakcją. A ja już biorę się za planowanie zawodów w przyszłym roku!

Zawody na torze Kiełczewo były przedostatnim spotkaniem zawodników pit bike off-road w tym sezonie i jednocześnie ostatnią rundą, gdzie zawodnicy walczyli o punkty, by wejść do wielkiego finału. Ten zaplanowany został na 30 września, z rezerwowym terminem 1 października w przypadku załamania pogodowego.

Wielki finał sezonu Pucharu Polskie Pit Bike Off-Road odbędzie się na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej. Więcej informacji ze świata pit bike znajdziecie tradycyjnie na stronie PitBike24.

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, runda V
17 września 2023, tor Kiełczewo

Stock 90
1. Tymek ANDRZEJEWSKI
2. Dawid OSCENDA
3. Patryk BALINA

MRF Runner 80
1. Leon WALTER
2. Wojciech FENGLER
3. Hubert ŁUCYSZYN

Pit Ladies
1. Anna OLEŚNIEWICZ
2. Oliwia BARCZYŃSKA
3. Zuzanna PRUSAK

Stock 125
1. Franciszek PRYFER
2. Szymon PAWLIKOWSKI
3. Wojciech PIECHOCIŃSKI

Stock 150 Junior
1. Antoni BĄK
2. Bartosz WNĘCZAK
3. Natan KOSEWSKI

Stock 150
1. Patryk JĄDER
2. Przemysław NOWAKOWSKI
3. Mikołaj BARCZYŃSKI

Super Pit
1. Mateusz SALETA
2. Jacek KOŁODZIEJCZYK
3. Jacek KUJAWA

Masters
1. Marcin WIŚNIEWSKI
2. Łukasz KRZYWDA
3. Adrian DĄBROWSKI

Bigy
1. Igor WÓJTA
2. Robert NEJDORA
3. Szymon NOWAKOWSKI

Amator
1. Mateusz SALETA
2. Jacek KOŁODZIEJCZYK
3. Jacek KUJAWA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1. FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
2. Ostra Ekipa Pit Kościan
3. Kruszyński MX Academy Team

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr