tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road zmierzaj na poudnie. Przystanek drugi - Dbrowa Grnicza
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road zmierzaj na poudnie. Przystanek drugi - Dbrowa Grnicza

Autor: Informacja prasowa 2024.05.13, 14:50 Drukuj

Sezon rywalizacji na mini motocyklach pit bike w pełni! Przed zawodnikami drugi weekend zmagań. Na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej już 18 i 19 maja, spotkają się najlepsi sportowcy ścigający się na pojazdach YCF, MRF i Kayo.

Pierwsze w tym roku zawody, które odbyły się na torze w Mrągowie, to frekwencyjny sukces. Druga runda zapowiada się jeszcze lepiej, bo nowi zawodnicy, po spełnieniu formalności będą mogli wystartować również w mistrzostwach. Zatem z Mazur, przenosimy się na Zagłębie!

NAS Analytics TAG

- Zawody w Dąbrowie Górniczej to najbardziej wysunięta na południe runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike w sezonie. Wiem, że jest to wielkie święto nie tylko dla zawodników, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju, ale i dla lokalnych pasjonatów mini motocykli - stwierdza Piotr Grzesik, Valvoline Global Operations. - Wiem również, że na torze MXDG po raz pierwszy odbędą się zawody rangi mistrzostw, co jest nobilitacją dla każdego obiektu i organizatora. Niezmiennie trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, po frekwencji na zawodach otwierających sezon, wiemy, że rywalizacja w tym roku będzie bardzo mocna, a to tylko cieszy. Niech zwyciężą najlepsi!

Rywalizacja odbywa się na licencjonowanym torze, a organizatorzy deklarują, że nie planują większych zmian na trasie.

- Tor po ostatniej przebudowie i projekcie Tomka Wysockiego, zostaje praktycznie bez zmian. Pojawią się drobne kosmetyczne poprawki band i skoków. Dołożymy wszelkich starań, aby zawody były przygotowane perfekcyjnie i liczymy na to, że pogoda w tym roku dopisze. Osobom, które jeszcze u nas nie jeździły zdradzę, że nasz tor nie należy do torów szybkich, ale na pewno technicznych. Jest ciasny, kręty i przez to bardzo widowiskowy. Dla widza cały obiekt jest widoczny jak na dłoni. Nawierzchnia jest twarda, chyba że popada, wtedy może być ślisko - opowiada Jarosław Mucha, lokalny organizator i szef Akademii Pitbike. - Możliwość organizacji zawodów pit bike i to, że możemy gościć zawodników z całej Polski, to dla nas zawsze duże wyróżnienie. Dodatkowo, w tym roku jesteśmy również gospodarzem mistrzostw Polski, co jest dla nas powodem do dumy, gdyż pojawią się najlepsi z najlepszych. Czekamy, by usłyszeć hymn Polski na naszym torze!

Na co dzień na torze w Dąbrowie Górniczej odbywają się regularne treningi Akademii Pitbike. Pod okiem Tomka Wysockiego i Łukasza Wysockiego prowadzone są profesjonalne treningi dla grup początkujących i zaawansowanych. Oprócz tego można skorzystać z zajęć indywidualnych dla osób, które jeszcze nigdy nie jeździły na mini motocyklu i chcą spróbować swoich sił. Jest również możliwość wypożyczenia pit bike’ów oraz całego potrzebnego sprzętu.

- Już 18 i 19 maja zapraszamy wszystkich kibiców z regionu. Wstęp jest bezpłatny, a to jedyna okazja, żeby na południu Polski zobaczyć zmagania pit bike’owych zawodników. W tle rywalizacji i zmagań riderów będzie super piknikowa atmosfera dla całych rodzin - dodaje Jarosław Mucha.

Do wyścigowego weekendu zawodnicy będą przygotowywać się już podczas piątkowych jazd wolnych, w sobotę odbędzie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF Kayo, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF Kayo. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zawody startują koło południa. Wstęp dla publiczności jest wolny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr