tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy pit bike, ścigający się na asfalcie, zaczynają walkę o tytuły
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawodnicy pit bike, ścigający się na asfalcie, zaczynają walkę o tytuły

Autor: Informacja prasowa 2024.06.07, 10:33 Drukuj

Już 15 i 16 czerwca najlepsi zawodnicy ścigający się na mini motocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale staną do rywalizacji w dwóch ogólnopolskich cyklach. Wydarzenie odbywa się na torze Wallrav Race Center koło Zielonej Góry. Po raz pierwszy do rywalizacji mogą przystąpić również amatorzy.

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale, to dwa duże wydarzenia odbywające się w jeden weekend i mnóstwo jazdy dla każdego.

NAS Analytics TAG

- To nowa forma, która debiutuje w tym sezonie. W jeden weekend rozgrywana jest zarówno runda pucharowa, jak i mistrzostwa. Dla zawodników startujących w obu cyklach na pewno jest to wygodniejsze i bardziej budżetowe rozwiązanie. Dużym plusem jest fakt, że podczas eventu faktycznie mamy dużo jazdy. Zapraszamy nie tylko zawodników, ale wszystkich posiadaczy mini motocykli pit bike YCF, MRF, Kayo, na jazdy wolne oraz do wyścigu Amatorów. Wszystko zaczyna się już  w czwartek 14 czerwca i potrwa do niedzieli. Można pojeździć, wymienić się doświadczeniami, sprawdzić swój poziom, ale przede wszystkim świetnie się bawić w gronie osób o podobnych zainteresowaniach - podkreśla Sylwia Żółtowska, organizator wydarzenia, Otopit.

Dla zawodowców i amatorów

W zawodach na mini motocyklach zaprezentują się zawodnicy z całego kraju, pojawią się największe teamy, rodzinne składy i indywidualni rajderzy. Najmłodsi uczestnicy muszą mieć ukończone osiem lat, a do startu w zawodach potrzebują jedynie badań lekarskich. Nowi uczestnicy będą mogli uzyskać uprawnienia zawodnicze podczas sobotniego pucharu. W niedzielę zaś, zobaczymy najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników rywalizujących o tytuły mistrzowskie.

Sportowe emocje poprzedzą dwudniowe jazdy wolne, w których udział wziąć może każdy posiadacz pit bike YCF, MRF, Kayo, Ohvale. To świetna okazja, by spróbować swoich sił na torze i zasmakować motosportowej rywalizacji, bo organizatorzy umożliwiają start również amatorom. To specjalna klasa dla dorosłych pozbawiona skomplikowanych wymogów formalnych. Na torze pojawią się także najmłodsze dzieci, które od szóstego roku życia, mogą uczestniczyć w specjalnych, niepunktowanych przejazdach, tzw. jazdach pokazowych.

W świecie motosportu

- Rozwój dyscypliny pit bike obserwujemy z bliska od kilku lat - mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, dystrybutor marki Valvoline. - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać tak utalentowanych sportowców, ale także przyczyniać się do propagowania pasji motoryzacyjnych i aktywności dzieci i młodzieży. Cieszy także fakt, że pojawiają się kolejne możliwości przyciągające do motosportu nowych zawodników i mam nadzieję, że chętnie będą z nich korzystać. Do zobaczenia na torze!

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale

Pierwsza runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca 2024. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Aby  wystartować w klasie Amator nie potrzebujecie badań, wystarczy motocykl oraz kask. Wszystkie szczegóły (harmonogramy, zasady itp.) znajdziecie na stronie organizatora.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę