tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Wielki finał w Gdańsku za nami!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Wielki finał w Gdańsku za nami!

Autor: Informacja prasowa 2023.08.29, 11:42 Drukuj

Prawie stu zawodników rywalizowało o mistrzowskie tytuły na torze motocrossowym w Gdańsku. Dzieci od ósmego roku życia, młodzież i dorośli. Był to nie tylko sprawdzian ich umiejętności i formy, ale i wyśmienita zabawa w sportowym duchu.

To była rekordowa w tym sezonie runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. W nowej formule, z wyższymi uprawnieniami Polskiego Związku Motorowego, czyli licencją A, do rywalizacji w finale sezonu stanęło 95 zawodników. Skład uzupełniła ponad dwudziestka dzieci w jazach pokazowych.

NAS Analytics TAG

- Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu zawodników w każdej klasie. Szczególnie oczywiście cieszą mnie postępy tych najmłodszych, bo to nasza przyszłość, również przyszłość motocrossu i innych dyscyplin - mówi Marcin Wójcik, trener, promotor pit bike, a w przeszłości utytułowany zawodnik motocrossu.- Co najważniejsze pit bike to nie tylko sport, ale i społeczność. Tu chciałem podziękować rodzicom z Gdańska, którzy zaangażowali się w przygotowanie zawodów, toru, polewanie trasy. Jesteście wielcy!

- Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy po raz drugi zorganizować zawody na torze w Gdańsku. Rok temu pokazaliśmy, że warto organizować mistrzostwa i teraz udowodniliśmy, że to dobry kierunek. W 2022 roku była jedna runda, w w 2023 już trzy i myślę, że za rok powinno być ich jeszcze więcej. Za sobą mamy bardzo udany sezon mistrzowski, z Gdańska również wszyscy powinni wrócić zadowoleni, naprawdę ciekawe wyścigi i wysoki poziom. To oznacza jedno - motocross, enduro, czy żużel, będą miały dobry narybek i wiele talentów wywodzących się z pit bike - podkreśla Marian Zupa, prezes GAMK, Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Podczas finału wystartowało aż 26 zawodników w najmłodszych klasach Stock 90 i MRF Runner 80. Warto podkreślić, że na bramkach startowych stanęło też 14 pań.

Najszybsza trójka zawodów to Karol Kruszyński (z czasem okrążenia 59.395 sek), Nikodem Orzechowski (1:00.920) i Mateusz Saleta (1:01.221 sek).

Finałowa runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road zadecydowała o przyznaniu mistrzowskich tytułów, które oficjalnie wręczone zostaną w Centrum Olimpijskim w Warszawie, w grudniu.

Sezon off-road jeszcze się nie kończy. Przed zawodnikami przedostatnia runda pucharu, która odbędzie się 17 września w Kościanie i finał sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, który zaplanowano na 30 września.

Zwycięzcy III rundy Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road
27 sierpnia, tor motocrossowy Gdańsk

MRF RUNNER 80
1.Filip KARPIŃSKI
2.Kacper NYCZ
3.Wojciech FENGLER

STOCK  90
1.Tymek ANDRZEJEWSKI
2.Dawid OSCENDA
3.Kuba BERCZYK

PIT LADIES
1.Wiktoria KURKOWSKA
2.Anna OLEŚNIEWICZ
3.Zuzanna PRUSAK

STOCK 125
1.Oskar CHANOWSKI    
2.Maciej CIMOCH
3.Szymon PAWLIKOWSKI

STOCK 150 JUNIOR
1.Nikodem ORZECHOWSKI
2.Antoni BĄK
3.Natan KOSEWSKI

STOCK 150
1.Eliasz DAWIDSON
2.Mikołaj KUPAJ
3.Mikołaj BARCZYŃSKI

SUPER PIT
1.Karol KRUSZYŃSKI
2.Dawid ZAREMBA
3.Jakub JASTRZĘBSKI

MASTERS
1.Sławomir KRUSZYŃSKI
2.Marcin WIŚNIEWSKI
3.Leszek ZEMLER

BIGY
1.Krystian GRABOWSKI
2.Michał BEREŚ
3.Jakub WOJTAL

KLASYFIKACJA TEAMÓW SPONSORSKICH
1.Kruszyński MX Academy Team
2.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
3.Ostra Ekipa Pit Kościan

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę