tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów. Podwójne sportowe emocje w Gdańsku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów. Podwójne sportowe emocje w Gdańsku

Autor: Informacja prasowa 2024.06.11, 12:29 Drukuj

Motocrossowe Mistrzostwa Świata Sidecar i Motocrossowe Mistrzostwa Europy Quadów ponownie zagoszczą w Polsce. Wszystko dzięki GAMK, który kolejny raz podjął się organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Motocykle z wózkiem bocznym oraz quady zagoszczą  na widowiskowym torze motocrossowym w Gdańsku przy ulicy Starogardzkiej w dniach 15-16 czerwca 2024.

Motocross sam w sobie jest pełen adrenaliny i dynamicznych akcji: niesamowite skoki, ostre zakręty i zacięta rywalizacja, które zapewniają niezapomniane wrażenia. Dodajmy teraz do motocykla crossowego wózek boczny z pasażerem i z bardzo widowiskowego sportu robi się wręcz kosmiczny wyścig! Zobacz to na żywo i poczuj dreszcz emocji, gdy dwuosobowe zespoły będą pokonywać trudny tor motocrossowy.

NAS Analytics TAG

Ta wyjątkowa i emocjonująca kategoria oznacza spektakularne widowisko. Kibice doskonale pamiętają poprzednie zawody w Gdańsku, które odbyły się w 2009, 2011 i 2023 roku. W tym sezonie zobaczymy pełną maszynę startową - udział weźmie ponad 30 najszybszych zespołów z różnych zakątków świata.

Imprezą towarzyszącą są Motocrossowe Mistrzostwa Europy w Quadach. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi zawodnicy mistrzostw Europy, w tym wybitni polscy kierowcy. W zeszłym roku Roman Gwiazda wywalczył podium, a Witold Natkaniec zajął znakomite piąte miejsce. W tym roku spodziewamy się też zaciętej rywalizacji ze strony Kacpra Mieszkowskiego, Wiktora Kuśmierczaka, Mikołaja Gmerka, Kacpra Kałuży, Marcina Woźniaka i Damiana Rajczyka. Kibicowanie na żywo zawsze tworzy niesamowitą atmosferę. Doping fanów, dźwięk silników i zapach spalin unoszący się w powietrzu sprawiają, że zawody stają się jeszcze bardziej ekscytujące.

W czerwcowy weekend na tor wyjedzie blisko 100 zawodników z: Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. W programie sobotnia jazda na czas z wyścigami kwalifikacyjnymi. W niedzielę oficjalna ceremonia otwarcia o godzinie 10:30. Po niej nastąpi sesja autografów, kiedy będzie można zrobić sobie selfie, porozmawiać i przybić piątkę ze sportowcami.

Główne wyścigi rozpoczną się w południe. Oprócz emocjonujących wyścigów na uczestników czeka szereg atrakcji, m.in. strefa cateringowa i występy gości specjalnych. Przez cały weekend prowadzona będzie też prezentacja wszystkich sekcji Gdańskiego Auto Moto Klubu: motocross, pit bike, pojazdy RC, 4x4 off-road. Szykujemy wiele niespodzianek, które umilą czas między wyścigami oraz przyjazną i rodzinną atmosferę.

Gdańsk to miasto z bogatą historią i pięknymi zabytkami. Przy okazji zawodów motocrossowych można także zwiedzić stare miasto, jego muzea oraz cieszyć się nadmorskimi krajobrazami, co czyni wizytę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Dołącz do nas i spędź weekend pełen emocjonującej sportowej akcji i rodzinnej zabawy podczas Motocrossowych Mistrzostw Świata Sidecar i Mistrzostw Europy Quadów. Z niecierpliwością czekamy na powitanie fanów podczas tego wyjątkowego wydarzenia w Gdańsku.

Gdański Auto Moto Klub specjalizuje się w organizowaniu sportów motorowych i budowaniu tętniącej życiem społeczności poprzez wysokiej jakości wydarzenia. Naszą misją jest zapewnienie sportowcom możliwości rywalizacji na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym zapewnieniu kibicom niezapomnianych wrażeń. Tworzymy przestrzeń off-roadową dla wszystkich.

Harmonogram Zawodów

Sobota, 15 czerwca
10:00-14:30 - Treningi
14:45-17:45 - Wyścigi kwalifikacyjne

Niedziela, 16 czerwca
10:30- Uroczyste otwarcie zawodów+prezentacja zawodników+sesja autografów
11:15 12:45 14:00 15:45 - Starty Wyścigów Głównych
ok17:00 - Ceremonia wręczenia nagród

Informacja o biletach

Obowiązują oddzielne bilety, które uprawniają do wstępu na teren wydarzenia w sobotę i w niedzielę. Bilety można nabyć przy wejściu na tor (wyłącznie za gotówkę) lub online na stronie z eBILET. Miejsce do zaparkowania pojazdu przy torze jest bezpłatne, dojazd oznakowaną drogą od ulicy Starogardzkiej. Dla przyjezdnych kibiców dostępny jest camping z dostępem do elektryczności oraz toalet.

SOBOTA (treningi oraz wyścigi kwalifikacyjne)
FREE - do 12 lat i niepełnosprawni
20 zł - ulgowy - 13-18 lat
30 zł - normalny

NIEDZIELA (wyścigi główne)
FREE - do 12 lat i niepełnosprawni
30 zł - ulgowy - 13-18 lat
50 zł - normalny

CAMPING
SAMOCHÓD OSOBOWY Z NAMIOTEM: 50 EUR
KAMPER Z NAMIOTEM: 100 EUR
opłata za weekend uwzględnia: prąd, toalety, prysznice

Akredytacje prasowe - proszę pobrać formularz i przekazać na wskazany adres mailowy.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej Gdańskiego Auto Moto Klubu oraz Facebooku.

Strona internetowa promotora cyklu oraz Facebook.

Strona internetowa oraz wydarzenie na Facebooku.

Strona internetowa eBILET.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę