tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Historyczne Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road odbyy si w Gdasku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Historyczne Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road odbyy si w Gdasku

Autor: Informacja prasowa 2022.06.21, 12:21 Drukuj

Dwa dni, zmienna pogoda i warunki na torze. Po próbie trzech wyścigów każdej klasy wyłonieni zostali Mistrzowie Polski Pit Bike Off-Road.

Motocrossowa odmiana wyścigów pit bike rozwija się bardzo prężnie na przestrzeni ostatnich lat. Po dwóch sezonach Pucharu Polski, nadszedł czas na kolejny poziom rozgrywek. W weekend 18-19 czerwca 2022 zorganizowane zostały po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Na tym szczeblu do startu mogą zgłaszać się tylko licencjonowani zawodnicy, a amatorzy jadą bez walki o tytuły.

NAS Analytics TAG

Do prestiżowych zmagań przystąpiło 101 zawodników, a 29 dzieci wzięło udział w jazdach pokazowych. To daje łączną liczbę 130 uczestników Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road.

- To fenomenalny wynik, a przypominam, że to debiutancki sezon mistrzostw w wersji off-road - podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów Pit Bike. -Zawodnicy prezentowali fenomenalny poziom, a rywalizacja była nie tylko zacięta, ale i wyrównana. Widać pracę, jaką dla naszej dyscypliny robią na co dzień trenerzy pit bike i w tym miejscu bardzo za to dziękuję! Ten weekend wszyscy na długo zapamiętają.

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road składały się z trzech wyścigów. Pierwszy wyścig zawodnicy jechali w sobotę, zaś w niedzielę mieli przed sobą dwa starty, w tym finałowy liczony razy 1,2. Tradycyjnie, jak w każdej serii najgorszy wyścig jest odliczany z punktacji. Te zasady gwarantują, że do samego końca w napięciu czekamy na wyłonienie mistrzów.

- Dla zawodników był to bardzo wyczerpujący weekend - podkreśla Marian Zupa, prezes Gdańskiego Auto Moto Klubu - GAMK. - W mini motocyklach pit bike widzę naprawdę duży potencjał i jestem pod wrażeniem techniki młodych zawodników. Myślę, że z czasem mistrzostwa powinny mieć więcej rund.

Mimo, że tor motocrossowy  Gdańsku znany jest z twardej nawierzchni, w weekend był przygotowany perfekcyjnie pod wyścigi małych dwóch kółek. Zawodnicy ścigający się na mini motocyklach mieli zapewnione najlepsze warunki zarówno na torze, jak i paddocku.

- Organizator Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych - mówi Damian Pakosz z KT-24.eu, firmy która jest partnerem zawodów. - Zawody w Gdańsku zapamiętamy, jako jedne z najlepszych nie tylko poprzez emocje, które towarzyszyły wszystkim wyścigom, ale też dzięki ludziom, którzy tworzą ten niepowtarzalny klimat. Największe brawa należą się zawodnikom, którzy jeżdżąc w trudnych warunkach pokazali profesjonalizm i opanowanie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i do zobaczenia na torze!

Zawodnicy Pit Bike Off-Road po wrażeniach związanych z mistrzostwami, wracają do walki w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road. 31 lipca odbędzie się trzecia runda serii, tym razem w Wierzchucinie Królewskim. Kolejne mistrzostwa za rok.

Mistrzowie Polski Pit Bike Off-Road 2022

Stock 90

1. Mistrz Polski - Tymek ANDRZEJEWSKI
2. Wicemistrz Polski - Dawid OSCENDA
3. II Wicemistrz Polski - Kuba Świerczyński

Stock 125

1. Mistrz Polski - Michał GUTMAŃSKI
2. Wicemistrz Polski - Nikodem ORZECHOWSKI
3. II Wicemistrz Polski - Franciszek PRYFER

Stock 150 Junior

1. Mistrz Polski - Maksymilian PAWEŁCZAK
2. Wicemistrz Polski - Michał DRYPA
3. II Wicemistrz Polski - Mikołaj BARCZYŃSKI

Pit Ladies

1. Mistrzyni Polski - Wiktoria KURKOWSKA
2. Wicemistrzyni Polski- Oliwia BARCZYŃSKA
3. II Wicemistrzyni Polski - Martyna MERCHEL

Stock 150

1. Mistrz Polski - Karol KRUSZYŃSKI
2. Wicemistrz Polski - Jakub JASTRZĘBSKI
3. II Wicemistrz Polski - Cyprian BIELIŃSKI

Masters

1. Mistrz Polski - Marcin WIŚNIEWSKI
2. Wicemistrz Polski - Piotr DRYPA
3. II Wicemistrz Polski - Robert NEJDORA

Bigy

1.Mistrz Polski - Krystian GRABOWSKI
2.Wicemistrz Polski- Patryk GRABOWSKI
3.II Wicemistrz Polski - Mateusz SALETA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.GORILLA 51
2.Ostra Ekipa Pit Kościan
3.1K76K Kruszyński MX Academy

Amator

1. Paweł WANDTKE
2. Natan KOSECKI
3. Dawid ZIELIŃSKI

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr