tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike bdzie goci na torze w Gogowie. Sezon off-road zmierza do finau
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike bdzie goci na torze w Gogowie. Sezon off-road zmierza do finau

Autor: Informacja prasowa 2022.09.27, 18:51 Drukuj

Minimotocykle MRF, YCF, Kayo i RXF w wersji offroadowej już w najbliższy piątek oraz sobotę rozgoszczą się na torze "Górków" w Głogowie. To pierwsze zawody pit bike na tym obiekcie.

Tor motocrossowy w Głogowie posiada licencje motocrossową A. To obiekt, który gościł już wiele prestiżowych imprez motosportowych, a zawodników pit bike będzie przyjmował po raz pierwszy.

NAS Analytics TAG

- Zawody małych motocykli będą zorganizowane na naszym torze po raz pierwszy i nie możemy się doczekać tego wydarzenia - mówi Andrzej Nalepka, prezes Automobilklubu Głogów. - W tygodniu poprzedzającym zawody codziennie trenowało u nas około dwudziestu, trzydziestu zawodników, w tygodniu zawodów treningów już nie ma, skupiamy się na renowacji obiektu. Wszystko będzie przygotowane profesjonalnie, odbywały się u nas już trzykrotnie Mistrzostwa Europy w Motocrossie oraz Mistrzostwa Polski. Oczywiście pit bike nie pojadą na pełnej nitce motocrossowej, tylko wydzielonej trasie. Mogę zdradzić, że wbrew wielu obawom wszyscy fani mini motocykli wyjeżdżali od nas bardzo zadowoleni, zatem V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Głogowie powinna być ciekawym wydarzeniem zarówno dla samych uczestników, jak i zgromadzonej publiczności.

W tym miejscu warto przypomnieć, że wstęp na zawody pit bike nie jest biletowany. Warto odwiedzić tor i zobaczyć na własne oczy, jak rywalizują najmłodsi zawodnicy w naszym kraju, a także dorośli fani offroadowej rozrywki. Chociaż teamy z całej Polski zjeżdżają do Głogowa już w piątek, kiedy odbędą się treningi, to najlepiej odwiedzić tor w sobotę w okolicach południa, wtedy rozpoczną się najważniejsze wyścigi. Każda z klas na bramkach startowych stanie w sobotę dwukrotnie. Na koniec dnia odbędzie się dekoracja zawodników.

- Kolejny przystanek Pucharu Polski Pit Bike Off-Road będzie bardzo ekscytujący i nieprzewidywalny - mówi Sylwia Żółtowska ze stowarzyszenia MX Otopit Toruń, które jest promotorem dyscypliny pit bike w naszym kraju. - Cała seria zmierza do wielkiego finału, w Głogowie organizujemy przedostatnią rundę sezonu. Do tego jest to nowy w cyklu obiekt, zawodnicy nie wiedzą, jak zachowają się tam ich konkurenci, a szanse na zdobycie cennych punktów zdają się być wyrównane. Zapowiada się świetna frekwencja i niesamowita zabawa w sportowym duchu.

V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbędzie się 1 października otwierając jednocześnie ostatni miesiąc zmagań zawodniczych w sezonie 2022. Składający się z sześciu rund cykl, zakończy się na torze Mórkowo k. Leszna. Ten tor będzie organizatorem pucharu po raz trzeci. Emocji doda regulaminowe przyznawanie punktów podczas finału, które mnożone są razy 1,2. To wydarzenie zaplanowano na 23 października. Informacje o tym, jak zostać zawodnikiem oraz wystartować w zawodach można znaleźć na stronie https://zawodypitbike.pl/

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr