tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike Off-Road: ekstremalna runda w Dbrowie Grniczej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike Off-Road: ekstremalna runda w Dbrowie Grniczej

Autor: Informacja prasowa 2022.09.13, 12:47 Drukuj

Ekstremalnie trudne warunki na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej przyniosły przetasowanie stawki. IV runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road obfitowała w ciekawe zwroty akcji i finalnie zmiany w klasyfikacji generalnej. Blisko setka uczestników zgotowała wielkie widowisko w błotnej scenerii. Będzie co wspominać!

A najlepiej będą wspominać oczywiście zawodnicy, którzy w miniony weekend stanęli na podium. Zmiana warunków, przyniosła ze sobą również zmianę liderów w kilku klasach. Początek drugiej połowy sezonu off-road na pewno zostanie zapamiętany na długo.

NAS Analytics TAG

- Wszystkim zawodnikom Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Dąbrowie Górniczej należą się wielkie gratulacje. Zaprezentowali  nie tylko wysoki poziom sportowy, ale wykazali się również wielką determinacją - komentuje Magdalena Borodeńko, brand manager marki Leatt w Polsce. - Każdy fan off-roadu lubi błoto, ale tym razem warunki były naprawdę trudne, szczególnie że zawodnicy pit bike muszą poradzić sobie na mniejszych kołach. Po uśmiechach na podium było widać jednak, że satysfakcja z dojechania do mety była podwójna. Wielkie gratulacje!

Dyscyplina Pit Bike nie tylko gromadzi coraz większe grono zawodników i zaangażowanych rodzin, ale także sympatyków, którzy wspierają ją przy każdej możliwej okazji. - Pomimo, że na czwartej rundzie Pucharu Polski Pit Bike Off-Road nie mogliśmy pojawić się osobiście, to na bieżąco obserwowaliśmy relacje i wyścigi, a także trzymaliśmy kciuki za wszystkich uczestników - mówi Damian Pakosz z KT-24.eu, firmy wspierającej zawody w tym sezonie. - Bardzo zaimponowała nam postawa i zaangażowanie zawodników, którzy pomimo złych warunków pogodowych pokazali klasę i determinację. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Mimo tak ciężkich warunków na zawodach pit bike stawiła się prawie setka uczestników, osiemdziesięciu sześciu zawodników oraz dziesiątka dzieci w jazdach pokazowych. Rywalizowali w dziewięciu klasach i klasyfikacji teamowej.

- Weekend był bardzo pracowity, mimo że w sobotę treningi zostały odwołane ze względu na pogodę. to już niedziela od samego rana była aktywna - wspomina Norbert Kościuch, na co dzień żużlowiec oraz tata Nicolasa który startował w najmłodszej klasie Stock 90. - Warunki nie należały do łatwych, gdyż kiedy tor już dochodził do siebie to znów zaczynało padać. Mimo powyższego organizator zrobił wszystko, aby sprawnie i cało można było odjechać rundę. Mój syn, tak jak większość zawodników w tych warunkach, nie ustrzegł się błędów. Pomimo nienajlepszych kwalifikacji jego jazda w kolejnych wyścigach była coraz lepsza. To był jego pierwszy występ na tym torze i z każdym kółkiem czuł się coraz lepiej, kończąc finalnie dzień na pierwszym stopniu podium.

W tym sezonie przed fanami off-roadu na mniejszych kołach, prezentowanego na pit bike YCF, MRF, Kayo i RXF jeszcze dwie rundy. Najbliższa odbędzie się 1 października na torze motocrossowym w Głogowie, a finał przewidziano na 23 października na torze Mórkowo (nie jak wcześniej planowano w Zielonej Górze).

Wszystkie informacje na stronie organizatora: www.zawodypitbike.pl. Relacja z zawodów w Dąbrowie Górniczej dostępna na kanale YouTube zawodów.

Puchar Polski Pit Bike Off-Road, runda IV Dąbrowa Górnicza
11 września 2022

Stock 90
1. Nikolas KOŚCIUCH
2. Felix GÓRNIAK
3. Kuba ŚWIERCZYŃSKI

Pit Ladies
1. Wiktoria KURKOWSKA
2. Zuzanna PRUSAK
3. Martyna MERCHEL

Stock 125
1. Michał GUTMAŃSKI
2. Szymon PAWLIKOWSKI
3. Nikodem ORZECHOWSKI

Stock 150 Junior
1. Błażej KRAUSE
2. Antoni BĄK
3. Mikołaj HUBNER

Stock 150
1. Mateusz SALETA
2. Eliasz DAWIDSON
3. Szymon MAJKOWSKI

Super Pit
1. Cyprian BIELIŃSKI
2. Łukasz MAJKOWSKI
3. Marcin JĘDRZEJCZYK

Masters
1. Artur NEJDORA
2. Piotr DRYPA
3. Marcin WIŚNIEWSKI

Bigy
1. Michał BEREŚ
2. Tomasz KUPAJ
3. Przemysław NOWAKOWSKI

Amator
1. Jacek KUJAWA
2. Dariusz MAŚLIŃSKI
3. Igor WÓJTA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich
1. GORILLA 51
2. FOTOWOLTANIKA SAMOCHODOWA TEAM
3. 1K76K Kruszyński MX Academy

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr