tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fina Mistrzostw Europy w Motocrossie na torze w Gdasku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fina Mistrzostw Europy w Motocrossie na torze w Gdasku

Autor: Informacja prasowa 2022.06.22, 09:26 Drukuj

Już w najbliższy weekend, 25-26 czerwca, na torze motocrossowym w Gdańsku odbędzie się wielkie święto. Gdański Auto Moto Klub, Miasto Gdańsk oraz patron zawodów Totalizator Sportowy zapraszają na Mistrzostwa Europy w Motocrossie.

Wspaniałe widowisko zagwarantują najlepsze zawodniczki reprezentujące kilkanaście krajów Starego Kontynentu, które zawalczą o pozycje w klasyfikacji cyklu Mistrzostw Europy. Wraz z kobietami wystartują zawodnicy cyklu Mistrzostw Europy Strefy Północno-Wchodniej w klasach EMX65, EMX85.

NAS Analytics TAG

Jest to ostatnia odsłona tegorocznego cyklu, który rozpoczął się w kwietniu na torze w Danii. Gdańsk ma zaszczyt dołączyć do grona organizatorów rozgrywek po rundach we Francji, Szwecji, Niemczech, Estonii oraz Litwie. Udział w rywalizacji wzięło do tej pory ponad 50 zawodniczek.

Po rozegranych wyścigach, na czołowych miejscach znajdują się Mathea Selebo z Norwegii oraz Line Dam z Danii, które posiadają równą liczbę punktów. Trzecie miejsce zajmuje również reprezentantka Danii Laura Raunkjar, a tuż za nią plasuje się Niemka Alexandra Massury oraz reprezentantka Holandii Danee Gelissen. Finałowa runda tej zaciekłej rywalizacji odbędzie się w Gdańsku, gdzie zostaną wręczone medale Mistrzostw Europy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Na torze w Gdańsku zobaczymy również zawodników startujących w cyklu Mistrzostw Europy NEZONE EMX65, EMX85 czyli serii zawodów, które rozpoczęły się jedenastego czerwca w Estonii, a druga odsłona odbyła się w zeszły weekend na Litwie.

Najmłodszy reprezentant Polski w klasie EMX65 Jakub Pućkowski, w klasyfikacji zawodów w Estonii zajął dwudzieste miejsce, co daje całkiem dobry wynik, zważywszy że był to jego debiut. W drugiej rundzie Jakub zafundował sobie i kibicom huśtawkę nastrojów. Finalnie w klasyfikacji zawodów oraz sezonu wywalczył miejsce w czołowej dziesiątce.

Otwarcie sezonu w klasie EMX85  Dawid Zaremba zakończył na doskonałym piątym miejscu, Michał Psiuk tuż za nim jako szósty, a Karl Udo Von Głowacki finiszował na piętnastej pozycji. Olbrzymich emocji dostarczyła runda druga, gdzie po widowiskowej walce na torze Dawid stanął na drugim stopniu podium zawodów oraz awansował na trzecią pozycję w cyklu. Michał i Karl w klasyfikacji generalnej są odpowiednio na ósmej i siedemnastej pozycji.

Podczas zawodów na gdańskim torze wyścigi klasy EMX85 będą połączone z rywalizacją Mistrzostw Polski MX85. Wszystkich gorąco zachęcamy do dopingowania naszych reprezentantów.

Pełna klasyfikacja cyklu Mistrzostw Europy: https://results.fim-europe.eu/.

Dodatkowo weekendową rywalizację uzupełnią starty zawodników, dla których motocross to hobby. - Szkolimy zawodników, tworzymy im też warunki do bezpiecznej rywalizacji - wyjaśnia Marian Zupa - prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego.

- W tej rywalizacji nie jest wymagana licencja sportowa, każdy kto ma motocykl crossowy, umiejętności i chęci może wystartować w Zawodach o Puchar Prezesa PZM ZO Gdańsk i spełnić swoje marzenia stając do rywalizacji przy dopingu swoich przyjaciół - dodaje Grzegorz Brasel wiceprezes GAMK.

W sobotę wyścigi rozpoczną się o godzinie 13:00, a w niedzielę o 12:00. Szczegółowy harmonogram zawodów dostępny jest na stronie internetowej oraz na profilu FB Gdańskiego Auto Moto Klubu.

- Wszystkich fanów podniesionych błotników czekają olbrzymie emocje sportowe, widowiskowa rywalizacja oraz rodzinna piknikowa atmosfera - przekonuje znakomity niegdyś zawodnik oraz spiker zawodów Sebastian Wójcik.

Bilety w cenie 20 złotych będą do nabycia w kasach przy wejściu na tor. Organizator przypomina, że nie ma możliwości zapłaty kartą, a bilet zakupiony w sobotę upoważnia także do wstępu w niedzielę.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr