tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie pojedzie w Lipnie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie pojedzie w Lipnie

Autor: Informacja prasowa 2022.05.19, 10:31 Drukuj

W ostatni weekend maja, najlepsze zawodniczki i zawodnicy zjadą do Lipna, aby walczyć o punkty w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Motocrossie. Na półmetku sezonu wyniki wywalczone na lipnowskim torze mogą okazać się decydujące w dalszej walce o tytuły.

Po rundzie w Kowali, która odbyła się w zimowej odsłonie oraz debiucie MXMP na kompleksie torów MXDG w Dąbrowie Górniczej, w najbliższy weekend zawodnicy powalczą w Chełmnie, a następnie w kolejny udadzą się do Lipna, które motocrossem stoi.

NAS Analytics TAG

Wyjątkowość Lipna doceniają nie tylko polscy riderzy, ale także zawodnicy zagraniczni, którzy coraz liczniej i coraz chętniej wybierają Lipno z jego PUK Areną jako zimową miejscówkę treningową.

Z roku na rok coraz prężniej działa również miejscowy klub MX Lipno, który rośnie w zawodniczą siłę i osiąga wysokie wyniki w serii. Obecnie reprezentanci Lipna zajmują pierwsze miejsca w czterech z siedmiu klas, a w pozostałych plasują się w ścisłej czołówce. W klasie MX Open liderem jest Tomasz Wysocki, w klasie MX Kobiet Adrija Skudutyte, w klasie MX125 Bartosz Jaworski, a w klasie MX65 Jakub Pućkowski.

Na podium aktualnie plasuję się również: Eryk Landowski (MX65), Michał Psiuk (MX85), Bartosz Jaworski (MX2), Karol Kędzierski (MX Open i MX Masters) i Łukasz Kędzierski (MX Masters). Czy punkty zdobyte na własnym torze przeważą o losach tytułów mistrzowskich? Tego dowiemy się już 28 i 29 maja.

Poza niezwykle widowiskowymi wyścigami, organizatorzy jak zawsze przygotowali wiele atrakcji towarzyszących. Poza strefą gastronomiczną, nie zabraknie również stoisk ze sprzętem i akcesoriami motocyklowymi oraz z domowymi wypiekami, które będzie można nabyć w charakterystycznym namiocie klubowym.

- Jak co roku z niecierpliwością czekamy na ten moment, kiedy gościmy rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. To będzie wyjątkowe i niesamowicie widowiskowe wydarzenie, na które już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i pasjonatów sportów motorowych - powiedział Paweł Grębowski, prezes MX Lipno.

Do rundy w Lipnie pozostało zaledwie dziewięć dni. Jak zawsze w przygotowania zaangażowany jest nie tylko klub, ale także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i lokalna społeczność, a wszystkie działania wspierają władze miasta. Dlatego można być pewnym, że jak co roku, wyścigowych emocji na najwyższym krajowym poziomie w Lipnie nie zabraknie. Bądźcie tam z nami, aby kibicować najlepszym zawodniczkom i zawodnikom walczącym o punkty Mistrzostw Polski!

Otwarcie zawodów, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, o 12:15, start wyścigów o godzinie 12:30.

Szczegółowy harmonogram czwartej rundy MXMP w Lipnie znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr