tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie

Autor: Informacja prasowa 2022.05.09, 10:55 Drukuj

Debiut Mistrzostw Polski w Motocrossie w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w pamięci uczestników oraz licznie zgromadzonych kibiców. Na bramkach startowych stanęło blisko 180 zawodników, wśród których oprócz mocnej polskiej obstawy, pojawili się również reprezentanci Litwy i Łotwy.

Prędkość, adrenalina oraz ekstremalne emocje towarzyszyły nam od samego początku, a wydarzenie spełniło oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów tej widowiskowej dyscypliny.

NAS Analytics TAG

Druga runda Mistrzostw Polski w Motocrossie na kompleksie tras MXDG w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się od sobotniej rywalizacji klas MX2, MX 85, MX Masters oraz zmagań amatorów w kategorii MX1 BiC, MX2 BiC i MX Amator w zawodach o Puchar MXDG.

Zwycięzcą klasy MX2 został Piotr Szczepanek, który uplasował się w klasyfikacji indywidualnej wydarzenia zaraz przed Bartoszem Jaworskim oraz Filipem Seniukiem. Piotr zaliczył świetny start wygrywając pewnie oba wyścigi.

Klasę Masters zdominował Maciej Zdunek wraz z braćmi Kędzierskimi - Karolem oraz Łukaszem. W Mastersach 50+ na najwyższym stopniu stanął Andrzej Szalbierz, zaś podium dopełnili Arkadiusz Mirecki oraz Sebastian Gryga.

Ciekawie zaprezentowała się również kategoria MX 85. Wszyscy zawodnicy, którzy przeszli trening kwalifikacyjny prezentowali bardzo wysoki poziom. Pierwsze miejsce zajął Dawid Zaremba, drugie Michał Psiuk, trzeci był Szymon Masarczyk.

Niedzielne zmagania przyciągnęły na tor tłum kibiców, którzy swoim gorącym dopingiem zagrzewali do walki zawodników klas MX Open, MX Kobiet, MX 125 oraz MX 65.

Najszybszym zawodnikiem i zwycięzcą najmocniejszej klasy MX Open został Tomasz Wysocki, który tym samym obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnej sezonu. Podium dopełnili Karol Kruszyński oraz Maciej Zdunek, który tym razem stanął na jego trzecim stopniu.

W klasie Kobiet królowały Adrija Skudutyte, Karolina Jasińska oraz Anna Stecjuka, które zaprezentowały naprawdę wysoki poziom ścigania.

W klasie MX 125 rządził Bartosz Jaworski. Na drugiej pozycji uplasował się Jan Rompkowski, a na trzeciej Mikołaj Stasiak. TOP3 najmłodszej kategorii mistrzostw - MX 65 stanowili Jakub Pućkowski, Jakub Celek oraz Tymoteusz Dąbrowski.

Tomasz Wysocki: - Dzisiaj udało mi się zwyciężyć w obu wyścigach z czego jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że jestem u siebie, w Dąbrowie Górniczej, gdzie na co dzień trenuję. Tak naprawdę, odkąd ten tor powstaje to tu jeżdżę, więc bardzo się cieszę, że ta nagroda została u nas, na naszej ziemi. Jeśli chodzi o same zawody to myślę, że cała organizacja była naprawdę na wysokim poziomie i pomimo pogody jaką mieliśmy, bo było bardzo ciepło, i jak wiadomo w takich warunkach jest ciężej utrzymać tor, to organizatorzy naprawdę dali z siebie wszystko i było bardzo fajnie. Mi się mega podobało - było bardzo dobre ściganie. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, z tego, że zawody odbyły się właśnie tutaj i że mam teraz tak blisko do domu!

Kurz po pierwszej, historycznej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w powietrzu. To był piękny weekend, pełen adrenaliny, warkotu silników oraz ekstremalnych emocji. Dziękujemy licznie przybyłym zawodnikom za udział, kibicom za gorący doping, a zwycięzcom gratulujemy!

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji na STRONIE i Facebooku.

Organizator: Stowarzyszenie Moto Dąbrowa

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr