tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie 2022 przesza do historii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie 2022 przesza do historii

Autor: Informacja prasowa 2022.05.30, 13:18 Drukuj

W sobotę pogoda nie rozpieszczała zawodników i organizatorów. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, perfekcyjnie przygotowany tor i wspaniała atmosfera sprawiały, że każdy z optymizmem podchodził do zawodów. "Przynajmniej się nie kurzy" - tak skomentował żartobliwie sobotnie warunki panujące na torze jeden z czołowych polskich zawodników.

W klasie MX125 wygrał pewnie Seweryn Gazda z CAMK Człuchów. Drugi na podium uplasował się Bartosz Jaworski z MX Lipno, a trzeci na podium był Kuba Kowalski również MX Lipno (po powrocie na "setkę").

NAS Analytics TAG

MX65 to popis świetnej jazdy i pewna wygrana Jakuba Pućkowskiego z MX Lipno. Drugi był zadziorny Maksymilian Komosa z Duust Racing. Natomiast trzecim zawodnikiem tej klasy został Jakub Celej, podopieczny Pawła Wizgiera z ŁKM Łowicz.

Wygrana w królewskiej klasie Open padła łupem Tomasz Wysockiego z MX Lipno, drugi był Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno, a na trzecim miejscu uplasował się litewski zawodnik jeżdżący w barwach MX Lipno - Erlandas Mackonis.

Jak mawia znane wszystkim powiedzenie "po deszczu zawsze wychodzi słońce". I tak też się stało. Niedziela była słoneczna i ciepła. Tor został ponownie perfekcyjnie wyrównany, a na starcie zameldowali się zawodnicy klas MX Masters, MX Kobiet, MX85 i MX2.

Maciej Zdunek z CAMK Człuchów, Karol Kędzierski z MX Lipno i Łukasz Kędzierski także z MX Lipno to trójka najlepszych "mastersów".

Klasa MX Kobiet to popis jazdy Anny Stecjuki z CAMK Człuchów. Na drugim miejscu znalazła się Adrija Skudutyte  z MX Lipno, a na trzecie miejsce po zaciętej walce z Karoliną Jasińską zostało zdobyte przez ambitną i coraz szybszą Wiktorię Kupczyk z WKM Więcbork.

"85-tki" bez niespodzianek. Dawid Zaremba z KMX Kaszuby pewnie wygrał na lipnowskich piachach, przed Michałem Psiukiem z MX Lipno i Kewinem Jażdżewskim z CAMK Człuchów.

Wyścigi w klasie MX2 to pokaz jazdy bardzo szybkiego zawodnika MX Lipno Erlandasa Mackonisa. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Jaworski także z MX Lipno, a  trzeci był Piotr Szczepanek z ŚTM Moto-Max.

Nagrody Holeshot ufundowane przez importera marki Scott firmę JG Sport zdobywali: Seweryn Gazda, Maksymilian Komosa, Karol Kruszyński, Anna Stecjuka, Erlandas Mackonis i Karol Kędzierski. Ponadto firma Patryka Ćwiklińskiego ufundowała dodatkowe nagrody za drugi Holeshot w wysokości 200 zł.

Dobra organizacja, idealnie przygotowana trasa, nowe elementy na torze, maszyna startowa, a także strefa kibica zorganizowana m.in.: przez żony i mamy zawodników MX Lipno - to wszystko miało wpływ na pozytywną ocenę czwartej rundy MXMP przez przedstawicieli GKSM PZM. Kibice, którzy licznie przybyli na lipnowski tor także wysoko oceniali poziom sportowy i organizacyjny tej imprezy.

Na piątą rundę, która odbędzie się 2 i 3 lipca, zapraszamy do Strykowa.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr