tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki inauguracyjnej rundy sezonu 2022 w Matterley Basin [VIDEO]

MXGP: wyniki inauguracyjnej rundy sezonu 2022 w Matterley Basin [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.02.28, 09:57 Drukuj

Pierwsza runda Mistrzostw Świata w Motocrossie 2022 przyniosła pierwsze od 2016 roku zwycięstwo w Matterley Basin Tima Gajsera oraz pierwsze w karierze wygrane wyścigi w klasie MX2 Simona Längenfeldera, który odniósł również swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP holeshota zgarnął Jorge Prado, a za nim podążali Jeremy Seewer i Glenn Coldenhoff. Tim Gajser został przyblokowany po starcie i na pierwszym okrążeniu jechał w okolicach dziewiątego miejsca.

Prado prowadził przed Seewerem, Coldenhoffem i Alberto Forato, Maxime Renaux wyprzedził Gajsera i objął piąte miejsce skupiając się na Forato, a Jed Beaton był tuż za nim. Następnie Seewer przyspieszył, wykręcając najszybsze okrążenie wyścigu, co pozwoliło mu na zaatakowanie Prado i przejęcie prowadzenia.

Gajser sukcesywnie przedzierał się do przodu. Najpierw wyprzedził Renaux, a następnie również Coldenhoffa obejmując trzecią pozycję. Nie minęło dużo czasu, kiedy zawodnik Hondy dogonił Prado i odbił od niego drugą pozycję. Słoweniec gnał za Seewerem, który na 12 minut przed końcem wyścigu miał 2,325 sekundy przewagi, która sukcesywnie topniała. Zawodnicy toczyli zacięty pojedynek, do czasu kiedy Seewer upadł na dwa okrążenia przed końcem. To dało Gajserowi prowadzenie i pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Seewerowi udało się szybko pozbierać i zapewnić sobie drugie miejsce, a Renaux zajął trzecie miejsce przed Prado i Beatonem.

W drugim wyścigu holeshota ponownie zgarnął Jorge Prado uciekając przed Coldenhoffem, Seewerem, Fernandezem i Gajserem. Prado nie tracił czasu i już na poczatku wypracował sobie przewagę ponad 3 sekund. W tym czasie Gajser wyprzedził Seewera obejmując trzecie miejsce, a kilka okrążeń później udało mu się również wyprzedzić jadącego na drugiej pozycji Coldenhoffa.

Gajser uparcie gnał przed siebie i zdołał zmniejszyć pięciosekundową przewagę Prado niemal do zera na 10 minut do końca wyścigu. Udało mu się nawet wyprzedzić Hiszpana, ale prowadzenie Gajsera trwało tylko jedno okrążenie, ponieważ Słoweniec zaliczył upadek. Prado odzyskawszy prowadzenie nie zamierzał go już oddać i dojechał do mety pierwszy z przewagą zaledwie 0,5 sekundy. Glenn Coldenhoff ukończył trzeci, Seewer był czwarty, a Ruben Fernandez uzupełnił pierwszą piątkę.

Tim Gajser z wynikiem 1-2 stanął na najwyższym stopniu podium, a za nim uplasowali się Jorge Prado (4-1) i Jeremy Seewer (2-4).

10. Brian Bogers

Simon Laengenfelder wygrał pierwszy wyścig klasy MX2 przed Tomem Vialle i Kayem de Wolfem, udowadniając, że jego zwycięstwo w kwalifikacjach nie było przypadkowe. Jago Geerts zajął czwarte miejsce po kilku upadkach, a Stephen Rubini zajął świetne piąte miejsce.

Längenfelder był najszybszym zawodnikiem na torze i udało mu się wypracować 7,618 sekundy przewagi nad Tomem Vialle. Kay De Wolf również miał bardzo dobrą prędkość, gdy zaczął zbliżać się do Vialle, ale ostatecznie żaden z nich nie był w stanie zagrozić Niemcowi i to Längenfelder wygrał swój pierwszy w karierze wyścig w tej klasie.

W drugim wyścigu ponownie holeshota zgarnął Längenfelder a za nim podążali Vialle, Kevin Horgmo, Jago Geerts, Roan Van de Moosdijk i Isak Gifting.

Kilka okrążeń później Längenfelder popełnił błąd, który pozwolił Vialle zbliżyć się do niego, a niedługo potem także wyprzedzić. Tom był na dobrej drodze do zwycięstwa w wyścigu i w klasyfikacji rundy, ale upadek pokrzyżował mu plany. Szybko się podniósł i wrócił do wyścigu na drugim miejscu.

W tym czasie Jago Geerts ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu gnając za Vialle, który z kolei próbował wyprzedzić lidera wyścigu. Vialle miał szansę na wygraną, ale ponownie się rozbił, co pozwoliło Geertsowi go wyprzedzić. Längenfelder wygrał drugi wyścig i rundę, drugi był Geerts, a trzeci Vialle.