tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki drugiej rundy sezonu. Gajser i Geerts uciekaj± rywalom [VIDEO]

MXGP: wyniki drugiej rundy sezonu. Gajser i Geerts uciekaj± rywalom [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.03.07, 10:41 Drukuj

Druga runda Mistrzostw Świata w Motocrossie dostarczyła mocnych wrażeń, kiedy obie klasy wyjechały na tor w Mantui. Nie brakowało widowiskowych pojedynków oraz spektakularnych pogoni. O wielkim szczęściu może mówić Tom Vialle, który zaliczył przerażająco wyglądający upadek, z którego wyszedł bez szwanku.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota przed Timem Gajserem i trójką zawodników Yamahy: Jeremym Seewerem, Glennem Coldenhoffem i Maximem Renaux.

Kiedy Prado ustanawiał najszybszy czas okrążenia, Seewer upadł i spadł z trzeciego na ósme miejsce. Tuż za liderem jechał Gajser, ale nie mógł znaleźć okazji na wyprzedzenie. W tym czasie do liderów sukcesywnie zbliżał się Maxime Renaux. Na piąte miejsce awansował Ruben Fernandez po wyprzedzeniu Coldenhoffa, który zaczął słabnąć. Seewer także wyprzedził Holendra, który mocno odczuwał skutki upadku w kwalifikacjach i ostatecznie ukończył wyścig na 17. miejscu.

Na czele stawki Renaux mocno deptał po piętach jadącym przed nim Prado i Gajserowi, ale nie zdołał ich wyprzedzić. Gajser kilka razy zbliżył się do prowadzącego Prado, ale próby wyprzedzenia rywala spełzły na niczym. Tym sposobem pierwszy wyścig wygrał Hiszpan przed Słoweńcem i debiutującym w tym sezonie w klasie MXGP Francuzem. Jeremy Seewer zajął czwarte miejsce, a Ruben Fernandez zamknął pierwszą piątkę.

W drugim wyścigu holeshota zgarnął Henry Jacobi przed Seewerem i Gajserem. Niemiec został jednak szybko wyprzedzony - najpierw przez Seewera, a następnie także przez Gajsera. Następnie Gajser próbował wyprzedzić po wewnętrznej stronie Seewera, który szybko zareagował i utrzymał prowadzenie. Jednak niedługo później Szwajcar rozbił się, oddając Gajserowi pierwsze miejsce. W tym momencie Brian Bogers jechał drugi, a Jacobi trzeci.

Seewer pozbierał się tuż przed Prado, który został zamknięty w stawce w pierwszym zakręcie i dopiero odrabiał straty. Z przodu stawki Renaux nie próżnował i przejął drugie miejsce od Bogersa.

Po tym jak Gajser ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu, popełnił błąd i upadł, przez co stracił około trzy sekundy. Dzięki temu Renaux ponownie deptał mu po piętach. Słoweniec szybko zareagował i przed końcem okrążenia miał już 1,578 sekundy przewagi nad Francuzem. Ostatecznie Gajser wygrał wyścig z przewagą 7,015 sekundy nad Renaux, a Bogers utrzymał trzecie miejsce. Olsen upasował się na czwartym, a Seewer na piątym miejscu.

Wynik 2-1 dał Gajserowi drugie zwycięstwo z rzędu, a Renaux zajął drugie miejsce i świętował swoje pierwsze podium w klasie MXGP. Jorge Prado musiał zadowolić się trzecią pozycją, po tym jak drugi wyścig ukończył na siódmym miejscu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Gajser z 94 punktami przed Prado, który ma 82 punkty, a Renaux z dorobkiem 77 punktów awansował na trzecie miejsce w tabeli.

22. Valentin Guillod 10

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Tom Vialle zgarnął holeshota przed Kevinem Horgmo. Tuż za nimi jechał Jago Geerts, który nie marnował czasu, szybko prześlizgnął się obok rywali i objął prowadzenie.

Goniąc za liderami Andrea Adamo wyprzedził Horgmo i awansował na trzecią pozycję. Kay de Wolf i Mattia Guadagnini również wyprzedzili Norwega. Gdy Guadagnini upadł i wznawiał wyścig z 15. pozycji, Kay De Wolf kontynuował swoją szarżę do przodu wyprzedzając Adamo i obejmując trzecie miejsce.

Za Włochem natomiast uformowała się grupa pościgowa, na którą Adamo musiał uważać. Hakon Fredriksen, Isak Gifting, Roan Van de Moosdijk, Kevin Horgmo i Simon Längenfelder toczyli walkę o jak najlepsze pozycje.

Na czele stawki Geerts kontrolował wyścig i był o 8,541 sekundy przed Vialle, który nie mógł dorównać prędkości Belga na twardym piasku. Vialle stracił trochę czasu na ostatnich okrążeniach, co pozwoliło mocno zbliżyć się do niego de Wolfowi. Zawodnicy jechali koło w koło, ale na linii mety to Vialle utrzymał drugie miejsce, a de Wolf zmuszony był zadowolić się trzecim.

W drugim wyścigu Vialle ponownie zgarnął holeshota, przed Adamo, Giftingiem, de Wolfem i Geertsem na piątej pozycji. Od początku zawodnik KTM oddalał się od grupy, a Geerts starał się nie stracić z oczu lidera, wyprzedzając Isaka Giftinga. Adamo utrzymywał drugą pozycję, ale chwilę później lider wyścigu zaliczył przerażający upadek oddając prowadzenie rywalowi. Vialle został wyrzucony wysoko w powietrze i pomimo mocnego uderzenia w ziemię, wstał i kontynuował wyścig. Tom zdołał ukończyć wyścig dopiero na 21. pozycji.

W tym czasie stawkę prowadził Andrea Adamo, a Geerts który sukcesywnie przesuwał się do przodu, dopiero po siedmiu okrążeniach zdołał wyprzedzić lidera.

Za nimi toczyła się zacięta batalia, w której świetnie spisywał się Simon Längenfelder. Niemiec wyprzedził Adamo, a następnie po mocnym pojedynku także Kaya de Wolfa, który wcześniej odbił z rąk Włocha drugą pozycję. Ostatecznie Geerts wygrał drugi wyścig przed Längenfelderem i Adamo.

Zwycięstwo w rundzie powędrowało do Jago Geertsa, który uzyskał doskonały wynik 1-1. Na drugim stopniu podium po raz pierwszy w karierze stanął Andrea Adamo, a Kay de Wolf był trzeci.