tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsze zwycięstwa Pirelli w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch w Motocrossie 2022

Pierwsze zwycięstwa Pirelli w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch w Motocrossie 2022

Autor: Informacja prasowa 2022.02.08, 11:08 Drukuj

Seria Internazionali d'Italia Motocross PRO oficjalnie rozpoczęła sezon 2022. Obie rundy rozgrywane na piaszczystych torach Alghero i Riola Sardo na Sardynii, były satysfakcjonujące dla marki Pirelli, której zawodnicy uplasowali się na pierwszych pozycjach w każdej klasie.

W rundzie inauguracyjnej w Alghero włoski producent zmonopolizował finałowe podium w klasach MX1, MX2, Supecampione i 125. Jeremy Seewer wygrał w klasie MX1 przed Timem Gajserem i Rubenem Fernandezem. Czwarte i piąte miejsce zdobyli Alberto Forato i Christophe Charlier. Jago Geerts dominował w klasie MX2 przed norweskim duetem Corneliusa Toendela i Hakona Fredriksena. Świetne miejsca wywalczyli również Simon Langerfelder, Mattia Guadagnini, Nicolas Lapucci i Andrea Adamo, którzy uplasowali się w czołowej siódemce.

Tim Gajser wygrał finał Supercampione, ścigany przez dwudziestkę najlepszych zawodników obu klas (MX1 i MX2), po długiej walce z Jeremym Seewerem. Świetne trzecie miejsce dla Jago Geertsa, który finiszował na swoim 250F.

W klasie 125 zwycięstwo w klasyfikacji rundy zgarnął Ivan Van Erp. Cas Valk był drugi, a Ferruccio Zanchi trzeci.

Zawodnicy Pirelli znaleźli się na czele również w rundzie finałowej w Riola Sardo. Tim Gajser wygrał wyścig MX1 przed Jorge Prado, który debiutował na maszynie GasGas, oraz Jeremym Van Horebeek'iem i Alberto Forato. W klasie MX2 zwyciężył Cornelius Tondel przed Simonem Langenfelderem. Na trzecim stopniu podium stanął Hakon Osterhagen przed Nicolasem Lapuccim, Hakonem Fredriksenem i Mattią Guadagninim.

Tim Gajser wygrał także wyścig Supercampione, wyprzedzając Jorge Prado i Corneliusa Tondela. Podwójne zwycięstwo Casa Valka, który wygrał klasę 125 przed Ferruccio Zanchi.

Dzięki swoim wynikom Tim Gajser zdobył tytuł w klasie MX1 i Supercampione, a Cornelius Tondel w MX2. Cas Valk jest nowym mistrzem klasy 125.

W Riola Sardo, przed startem klasy 125, cały padok Internazionali d'Italia Motocross zatrzymał się, by uczcić minutą ciszy Vincenzo Lombardo, mistrza motocrossu z lat 90. i wieloletniego testera opon Pirelli. Na jego koncie znajduje się 14 tytułów Supermarecross, 2 tytuły Enduro, a ostatnio dołożył jeszcze do swojego dorobku kilka trofeów Vintage Motocross.

Za dwa tygodnie zawodnicy i zespoły wezmą udział w inauguracyjnej rundzie tegorocznych Mistrzostw Świata w Motocrossie, która odbędzie się na torze Matterley Basin w Anglii.