tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Vialle zwyciaj w Portugalii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Vialle zwyciaj w Portugalii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.04.04, 10:29 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbyła się w miniony weekend w Portugalii. To kolejna odsłona MXGP, podczas której nie zobaczyliśmy ani Jeffreya Herlingsa, ani Romaina Febvre. Natomiast pod ich nieobecność Tim Gajser umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Henry Jacobi zgarnął holeshota, a za nim jechali Jorge Prado, Glenn Coldenhoff, Brian Bogers i Jeremy Seewer, podczas gdy Tim Gajser został zamknięty w stawce i plasował się na ósmym miejscu.

NAS Analytics TAG

Od samego początku Bogers deptał Coldenhoffowi po piętach i pod koniec trzeciego okrążenia wyprzedził zawodnika Yamahy. Następnie ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu, nadając mocne tempo i zaczął zmniejszać dystans do Prado, który jechał już na pierwszym miejscu.

W międzyczasie Gajser awansował na szóstą pozycję, ale miał problemy z wyprzedzeniem Paulsa Jonassa. Słoweniec potrzebował sześciu okrążeń, aby wyprzedzić Łotysza, ale kiedy już mu się to udało, ruszył ostro do przodu. Najpierw wyprzedził Seewera, na kolejnym okrążeniu pokonał Coldenhoffa i parł mocno, aby dotrzeć do Bogersa, co mu się ostatecznie nie udało.

Maxime Renaux jechał równy wyścig na siódmym miejscu, do momentu, kiedy upadł. Po tym jak wznowił wyścig, musiał odrabiać straty i ukończył rywalizację na jedenastej pozycji. Jorge Prado wygrał pierwszy wyścig, Brian Bogers zameldował się na mecie 1.021 sekundy za nim, a Tim Gajser był trzeci.

W drugim wyścigu tym razem Jorge Prado zgarnął holeshota, a Gajser miał znacznie lepszy start na drugiej pozycji przed Jonassem, Coldenhoffem i Seewerem. Prado był szybki i pracował, aby utrzymać Gajsera na dystans.

Gajser nie chciał popełniać błędów z pierwszego wyścigu i niedługo później siadł na tylne koło Hiszpana. Na szstym okrążeniu dzieliło ich zaledwie 0,729 sekundy, a Gajser był w stanie wyprzedzić rywala po wewnętrznej i objąć prowadzenie.

W tym czasie Coldenhoff naciskał na Jonassa jadącego na trzecim miejscu. Seewer jechał na piątym, ale Bogers zbliżał się do niego.

Beaton rozpoczął wyścig na szóstym miejscu, zanim został dogoniony przez Calvina Vlaanderena. Na 13. okrążeniu Coldenhoff wyprzedził wreszcie Jonassa, a Seewer spadł o dwie pozycje i znalazł się za Bogersem i Vlaanderenem. Bogers kontynuował swoją szarżę i jeszcze przed końcem wyścigu wyprzedził swojego teamowego kolegę Jonassa plasując się na czwartym miejscu. Drugi wyścig wygrał Gajser przed Prado i Coldenhoffem.

Wynik 1-2 dał Prado pierwsze zwycięstwo w rundzie w sezonie, a Gajser zajął drugie miejsce przed Bogersem. Po czterech rundach Gajser nadal prowadzi w klasyfikacji MXGP z 186 punktami, na drugim miejscu plasuje się Prado ze stratą 21 punktów. Renaux, mimo zajęcia jedenastego miejsca, pozostaje trzeci w tabeli.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Tim Gajser
3. Brian Bogers
4. Glenn Coldenhoff
5. Pauls Jonass
6. Jeremy Seewer
7. Calvin Vlaanderen
8. Ruben Fernandez
9. Alberto Forato
10. Jeremy Van Horebeek

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 4 rundach)

1. Tim Gajser 186
2. Jorge Prado 165
3. Maxime Renaux 144
4. Jeremy Seewer 124
5. Glenn Coldenhoff 109
6. Ruben Fernandez 101
7. Jeremy Van Horebeek 99
8. Brian Bogers 97
9. Alberto Forato 82
10. Thomas Kjer Olsen 73

W pierwszym wyścigu MX2 po starcie na czele jechali Mikkel Haarup i Mattia Guadagnini, ale to Haarup zgarnął holeshota. Guadagnini prowadził przez krótką chwilę, ale rozbił się w drugim zakręcie z kilkoma innymi zawodnikami.

Haarup przejął prowadzenie, Vialle wyprzedził Andreę Adamo, a Jago Geerts jechał tuż za nimi, dopóki się nie rozbił i spadł na koniec stawki.

Vialle pracował nad zmniejszeniem dystansu do Haarupa, ale Duńczyk nie zamierzał się łatwo poddać i walczył przez cztery okrążenia, zanim Francuz zdołał przebić się na prowadzenie.

Conrad Mewse znalazł się na trzecim miejscu, a Geerts wracając z samego końca znajdował się na szesnastej pozycji.

Kay de Wolf wystartował na ósmej pozycji i na pierwszych kilku okrążeniach mocno parł do przodu awansując w stawce. Dogonił Stephena Rubiniego, następnie Adamo i ostatecznie również Mewse w końcówce wyścigu.

Haarup walczył zaciekle aż do końca, ale ostatecznie  musiał zadowolić się drugim miejsce. Wyścig wygrał Vialle, a Kay de Wolf był trzeci. Geerts zdołał djechać do dziewiątego miejsca, na którym ukończył bieg.

W drugim wyścigu Kevin Horgmo zgarnął holeshota i prowadził przed Isakiem Giftingiem, Mikkelem Haarupem, Tomem Vialle, Jago Geertsem i Andreą Adamo.

Pod koniec okrążenia Vialle i Geerts wyprzedzili Giftinga i awansowali w stawce, podczas gdy Horgmo nadal jechał na czele.

Norweg prowadził w sumie przez siedem okrążeń, zanim Vialle zdołał objąć prowadzenie. Geerts również przesuwał się do przodu i przejął drugie miejsce. Tym samym Horgmo został zepchnięty na trzecią pozycję, ale nadal miał wygodną przewagę nad Haarupem i de Wolfem jadącymi za nim.

Jago Geerts chciał się odkuć po upadku z pierwszego wyścigu i na dziewiątym okrążeniu jego wysiłki się opłaciły, gdy wyprzedził Vialle i zaczął mu odjeżdżać. Jago Geerts wygrał wyścig przed Tomem Vialle, Kevinem Horgmo, Mikkelem Haarupem i Mattią Guadagninim.

Wynik 1-2 dał Vialle zwycięstwo w klasyfikacji rundy, podczas gdy Haarup zajął drugie miejsce przed Jago Geertsem, który musiał zadowolić się trzecią pozycją.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Mikkel Haarup
3. Jago Geerts
4. Kay de Wolf
5. Kevin Horgmo
6. Andrea Adamo
7. Thibault Benistant
8. Mattia Guadagnini
9. Conrad Mewse
10. Stephen Rubini

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 4 rundach)

1. Jago Geerts 174
2. Tom Vialle 158
3. Mikkel Haarup 132
4. Simon Längenfelder 130
5. Andrea Adamo 115
6. Kay de Wolf 113
7. Kevin Horgmo 111
8. Mattia Guadagnini 106
9. Stephen Rubini 92
10. Conrad Mewse 90

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr