tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Vialle zwyciê¿aj± w Portugalii [VIDEO]

MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Vialle zwyciê¿aj± w Portugalii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.04.04, 10:29 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbyła się w miniony weekend w Portugalii. To kolejna odsłona MXGP, podczas której nie zobaczyliśmy ani Jeffreya Herlingsa, ani Romaina Febvre. Natomiast pod ich nieobecność Tim Gajser umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Henry Jacobi zgarnął holeshota, a za nim jechali Jorge Prado, Glenn Coldenhoff, Brian Bogers i Jeremy Seewer, podczas gdy Tim Gajser został zamknięty w stawce i plasował się na ósmym miejscu.

Od samego początku Bogers deptał Coldenhoffowi po piętach i pod koniec trzeciego okrążenia wyprzedził zawodnika Yamahy. Następnie ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu, nadając mocne tempo i zaczął zmniejszać dystans do Prado, który jechał już na pierwszym miejscu.

W międzyczasie Gajser awansował na szóstą pozycję, ale miał problemy z wyprzedzeniem Paulsa Jonassa. Słoweniec potrzebował sześciu okrążeń, aby wyprzedzić Łotysza, ale kiedy już mu się to udało, ruszył ostro do przodu. Najpierw wyprzedził Seewera, na kolejnym okrążeniu pokonał Coldenhoffa i parł mocno, aby dotrzeć do Bogersa, co mu się ostatecznie nie udało.

Maxime Renaux jechał równy wyścig na siódmym miejscu, do momentu, kiedy upadł. Po tym jak wznowił wyścig, musiał odrabiać straty i ukończył rywalizację na jedenastej pozycji. Jorge Prado wygrał pierwszy wyścig, Brian Bogers zameldował się na mecie 1.021 sekundy za nim, a Tim Gajser był trzeci.

W drugim wyścigu tym razem Jorge Prado zgarnął holeshota, a Gajser miał znacznie lepszy start na drugiej pozycji przed Jonassem, Coldenhoffem i Seewerem. Prado był szybki i pracował, aby utrzymać Gajsera na dystans.

Gajser nie chciał popełniać błędów z pierwszego wyścigu i niedługo później siadł na tylne koło Hiszpana. Na szstym okrążeniu dzieliło ich zaledwie 0,729 sekundy, a Gajser był w stanie wyprzedzić rywala po wewnętrznej i objąć prowadzenie.

W tym czasie Coldenhoff naciskał na Jonassa jadącego na trzecim miejscu. Seewer jechał na piątym, ale Bogers zbliżał się do niego.

Beaton rozpoczął wyścig na szóstym miejscu, zanim został dogoniony przez Calvina Vlaanderena. Na 13. okrążeniu Coldenhoff wyprzedził wreszcie Jonassa, a Seewer spadł o dwie pozycje i znalazł się za Bogersem i Vlaanderenem. Bogers kontynuował swoją szarżę i jeszcze przed końcem wyścigu wyprzedził swojego teamowego kolegę Jonassa plasując się na czwartym miejscu. Drugi wyścig wygrał Gajser przed Prado i Coldenhoffem.

Wynik 1-2 dał Prado pierwsze zwycięstwo w rundzie w sezonie, a Gajser zajął drugie miejsce przed Bogersem. Po czterech rundach Gajser nadal prowadzi w klasyfikacji MXGP z 186 punktami, na drugim miejscu plasuje się Prado ze stratą 21 punktów. Renaux, mimo zajęcia jedenastego miejsca, pozostaje trzeci w tabeli.

10. Jeremy Van Horebeek

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 4 rundach)

10. Thomas Kjer Olsen 73

W pierwszym wyścigu MX2 po starcie na czele jechali Mikkel Haarup i Mattia Guadagnini, ale to Haarup zgarnął holeshota. Guadagnini prowadził przez krótką chwilę, ale rozbił się w drugim zakręcie z kilkoma innymi zawodnikami.

Haarup przejął prowadzenie, Vialle wyprzedził Andreę Adamo, a Jago Geerts jechał tuż za nimi, dopóki się nie rozbił i spadł na koniec stawki.

Vialle pracował nad zmniejszeniem dystansu do Haarupa, ale Duńczyk nie zamierzał się łatwo poddać i walczył przez cztery okrążenia, zanim Francuz zdołał przebić się na prowadzenie.

Conrad Mewse znalazł się na trzecim miejscu, a Geerts wracając z samego końca znajdował się na szesnastej pozycji.

Kay de Wolf wystartował na ósmej pozycji i na pierwszych kilku okrążeniach mocno parł do przodu awansując w stawce. Dogonił Stephena Rubiniego, następnie Adamo i ostatecznie również Mewse w końcówce wyścigu.

Haarup walczył zaciekle aż do końca, ale ostatecznie  musiał zadowolić się drugim miejsce. Wyścig wygrał Vialle, a Kay de Wolf był trzeci. Geerts zdołał djechać do dziewiątego miejsca, na którym ukończył bieg.

W drugim wyścigu Kevin Horgmo zgarnął holeshota i prowadził przed Isakiem Giftingiem, Mikkelem Haarupem, Tomem Vialle, Jago Geertsem i Andreą Adamo.

Pod koniec okrążenia Vialle i Geerts wyprzedzili Giftinga i awansowali w stawce, podczas gdy Horgmo nadal jechał na czele.

Norweg prowadził w sumie przez siedem okrążeń, zanim Vialle zdołał objąć prowadzenie. Geerts również przesuwał się do przodu i przejął drugie miejsce. Tym samym Horgmo został zepchnięty na trzecią pozycję, ale nadal miał wygodną przewagę nad Haarupem i de Wolfem jadącymi za nim.

Jago Geerts chciał się odkuć po upadku z pierwszego wyścigu i na dziewiątym okrążeniu jego wysiłki się opłaciły, gdy wyprzedził Vialle i zaczął mu odjeżdżać. Jago Geerts wygrał wyścig przed Tomem Vialle, Kevinem Horgmo, Mikkelem Haarupem i Mattią Guadagninim.

Wynik 1-2 dał Vialle zwycięstwo w klasyfikacji rundy, podczas gdy Haarup zajął drugie miejsce przed Jago Geertsem, który musiał zadowolić się trzecią pozycją.