tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki trzeciej rundy. Mistrzostwa powróci³y do Argentyny [VIDEO]

MXGP: wyniki trzeciej rundy. Mistrzostwa powróci³y do Argentyny [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.03.21, 16:11 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie powróciły do Argentyny. Trzecia runda serii odbyła się w Villa La Angostura i dostarczyła, jak zawsze, wielu wrażeń. 39 000 fanów podgrzewało swoim dopingiem atmosferę od pierwszej sesji treningowej do ostatniego wyścigu, przypominając, dlaczego Grand Prix Argentyny należy do najlepszych w kalendarzu MXGP.

Piękny tor jednak pokazywał swoje zęby, ponieważ pod warstwą gliny podłoże było twarde, a wraz z postępami wyścigów zaczęły pojawiać się kamienie, co sprawiało, że ​​błędy były dla zawodników dość bolesne.

W klasie MXGP najlepiej poradził sobie Tim Gajser, który w tym sezonie wygrał swoje trzecie Grand Prix z rzędu. Zadanie nie było jednak łatwe, ponieważ punktowo zremisował ze świetnie jadącym w nowej dla siebie klasie Maximem Renaux.

Renaux pojechał znakomicie po tym, jak prowadzący Pauls Jonass zaliczył upadek i oddał prowadzenie Francuzowi. Renaux jechał bezbłędnie, pomimo dużej presji ze strony Tima Gajsera i wygrał swój pierwszy wyścig w klasie królewskiej.

W drugim wyścigu świetny start zaliczył Jorge Prado i zgarnął holeshota. Szybko jednak wyprzedził go Gajser, który stopniowo odjeżdżał stawce. Renaux parł jednak do przodu i z piątego miejsca awansował na drugie.

Jorge Prado był dwukrotnie czwarty, a w klasyfikacji rundy zajął trzecie miejsce. Za nim uplasował się Pauls Jonass, a pierwszą piątkę zamknął Glenn Coldenhoff.

20. Marcos Trossero

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 3 rundach)

18. Brent Van doninck 28

W klasie MX2 sytuacja punktowa była identyczna, jak w klasie MXGP. Tu zwycięstwo odniósł Tom Vialle po zaciętym pojedynku z liderem klasyfikacji Jago Geertsem.

Geerts pojechał świetny pierwszy wyścig, w którym po tym jak stracił prowadzenie na pierwszym okrążeniu na rzecz Vialle, uparcie podążał za Francuzem, zanim ostatecznie udało mu się go wyprzedzić pod koniec rywalizacji.

W drugim wyścigu Tom Vialle odrobił lekcję i tym razem to on podążał za Geertsem, wyprzedził go i ostatecznie wygrał wyścig z przewagą około 6,5 sekundy nad Belgiem. Trzecie miejsce w klasyfikacji dnia zajął Mikkel Haarup, który uzyskał wynik 4-3. Czwarte miejsce wywalczył Mattia Guadagnini, a pierwszą piątkę uzupełnił Conrad Mewse.