tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec unijnego eldorado - rzd szuka pienidzy na budow drg
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec unijnego eldorado - rzd szuka pienidzy na budow drg

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.19, 08:00 Drukuj

Kurczy się wsparcie Unii Europejskiej na budowę nowych dróg. To sprawia, że rząd zaczął szukać pomocy wśród prywatnych inwestorów. Obie strony podzielą się nie tylko zyskami, ale również ryzykiem.

Partnerstwo Publiczno-Prywatne to przedsięwzięcia realizowane w oparciu o umowę zawartą pomiędzy rządem a prywatnymi inwestorami. W tym przypadku celem PPP jest budowa nowych dróg. GDDKiA przyjęła, że walutą projektu będzie polski złoty, a ryzyko inflacji będzie leżało po stronie publicznej.Strona prywatna będzie odpowiedzialna za ryzyko projektowania, budowy oraz dostępności trasy. W przypadku niedotrzymania terminów wynagrodzenie będzie stosownie obniżane.

NAS Analytics TAG

Jako modelowy projekt wskazano Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 32,7 km. Umowa w ramach PPP jest przewidziana na 30 lat. Prywatny inwestor będzie miał 12 miesięcy na przygotowanie projektu i następnie 36 miesięcy na budowę. W zamian za to z budżetu państwa będą uiszczane opłaty za dostępność trasy. Na barkach inwestora spocznie również utrzymanie drogi przez cały okres trwania umowy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr