tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wszyscy za kilku - zakaz ruchu motocykli na obwodnicy Kleszczowa
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wszyscy za kilku - zakaz ruchu motocykli na obwodnicy Kleszczowa

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.15, 22:29 46 Drukuj

Wygląda na to, że za grzechy jednej grupy zapłacimy wszyscy. Po licznych skargach dotyczących motocyklistów w niebezpieczny sposób jeżdżących po obwodnicy Kleszczowa i kilku głośnych wypadkach w tym miejscu, policja oraz władze miasta zdecydowali o zamknięciu tego odcinka dla motocykli. Ma on wejść w życie do końca wakacji.

Kleszczów to niewielkie miasto niedaleko Bełchatowa, które słynie głównie z gigantycznej kopalni węgla brunatnego, w której m.in. organizowane są zawody enduro Megawatt. Kręta i pokryta dobrym asfaltem ulica Milenijna jest od dawna popularnym miejscem spotkań miejscowych motocyklistów, którzy często organizują tam nielegalne wyścigi lub inne formy niebezpiecznej jazdy, czemu sprzyja również stosunkowo mały ruch samochodów w tym miejscu. Czasem niestety dochodzi do tragedii, takich jak głośny wypadek z czerwca, kiedy  na łuku drogi dwóch motocyklistów zderzyło się czołowo. Obaj zginęli.

NAS Analytics TAG

Po tym wydarzeniu bełchatowska policja zaapelowała do władz Kleszczowa o radykalne rozwiązania, a propozycja została przyjęta. Nawet w przypadku zgłoszenia nielegalnych jazd, funkcjonariusze nie byli w stanie zatrzymać i ukarać sprawców wykroczeń. Kiedy tylko radiowóz pojawiał się na horyzoncie, motocykliści stawali na poboczu. 

Do końca wakacji na ul. Milenijnej mają się pojawić znaki zakazu wjazdu dla motocykli oraz linie krawędziowe ciągłe na jezdni, oznaczające zakaz zjazdu na pobocze bez istotnej przyczyny.

- Za samo to, że motocykl będzie jechał bądź nawet stał na obwodnicy, kierującego tym pojazdem będzie można ukarać mandatem karnym. Na pewno jest to dodatkowe narzędzie w rękach funkcjonariuszy policji, które pozwoli skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na tym odcinku obwodnicy Kleszczowa - powiedział Marcin Kucner, naczelnik wydziału ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Ten zakaz będzie uciążliwy nie tylko dla okolicznych mieszkańców, poruszających się na motocyklach, ale też dla turystów będących przejazdem, licznie przybywających na punkt widokowy nad kopalnią odkrywkową. 

Źródło: belchatow.naszemiasto.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 18
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę