tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pikes Peak bez motocykli? Organizatorzy rozwaaj tak moliwo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pikes Peak bez motocykli? Organizatorzy rozwaaj tak moliwo

Autor: Raff 2019.07.13, 12:40 Drukuj

Motocykle mogą całkowicie zniknąć z wyścigu Pikes Peak. Po trzecim śmiertelnym wypadku w ostatnich latach, organizatorzy rozważają wycofanie tej części rywalizacji.

Choć statystyki wypadkowe Pikes Peak, w porównaniu do Isle of Man TT wcale nie prezentują się tak źle, Amerykanom w zupełności wystarczają by uznać je za tragiczne. Niedawna śmierć Carlina Dunne'a może być decydującym argumentem za wycofaniem motocykli z tej imprezy.

NAS Analytics TAG

Wypadek Carlina Dunne'a wpisuje się bowiem w pewien trend, zapoczątkowany przez zupełnie surrealistyczną śmierć Bobby'ego Goodina w 2014 r. (zginął po przekroczeniu linii mety) i kontynuowany przez wypadek Carla Sorensena podczas kwalifikacji, po którym wprowadzono zakaz używania clip-onów.

Na razie organizatorzy rozważają rezygnację z motocyklowej części wyścigu jako jedną z opcji. Jest jednak wielce prawdopodobne, że decyzja taka zostanie podjęta. Oznaczałoby to, że w przyszłym roku nie zobaczymy już motocykli na jednym z najbardziej widowiskowych wyścigów świata.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr