tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szybsza i sprawniejsza budowa drg w Polsce - to moliwe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szybsza i sprawniejsza budowa drg w Polsce - to moliwe

Autor: Wojciech Grzesiak 2020.11.24, 12:13 1 Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może wprowadzić mechanizm, który pozwoli rozważnie wybierać firmy odpowiedzialne za budowę dróg.

Historia budowania polskich dróg zna wiele przypadków bankructw i "ucieczek" z placów budów, co przekłada się na wydłużenie czasu realizacji inwestycji. GDDKiA może ostrożniej podchodzić do kwestii wyboru wykonawców i skorzystać z możliwości, jakie daje prawo Unii Europejskiej. Chodzi o certyfikację firm realizujących inwestycje infrastrukturalne.

NAS Analytics TAG

Takie rozwiązanie zostało zaproponowane podczas posiedzenia Rady Ekspertów przy Ministrze Infrastruktury, które odbyło się 19 listopada. Taki system działa już w większości krajów Unii Europejskiej i pozwala na wyróżnienie firm, które bez przeszkód realizują powierzone inwestycje. Według przedstawicieli GDDKiA choć rozwiązanie to brzmi złowrogo, to certyfikacja nie będzie obowiązkowa, ale ułatwi życie zarówno urzędnikom jak i przedsiębiorcom przystępującym do przetargu.

Niewątpliwym plusem będzie również ograniczenie kosztów oraz skrócenie czasu niezbędnego na przygotowanie oferty. Pozwoli to również na skrócenie postępowania przetargowego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr