tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zarządca autostrady A4 planuje podwyżki opłat. Co z motocyklami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zarządca autostrady A4 planuje podwyżki opłat. Co z motocyklami?

Autor: Zarządca autostrady A4 planuje podwyżki opłat. Co z motocyklami? 2020.07.31, 10:46 2 Drukuj

Zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady A4 firma Stalexport Autostrada Małopolska złożyła w GDDKiA wniosek o zgodę na podwyższenie opłaty za przejazd dla niektórych kategorii pojazdów. Więcej zapłacą m.in. kierowcy aut osobowych i dostawczych należących do kategorii 1, gdzie znajdują się również motocykle. Czy nas również obejmie podwyżka?

Planowany termin wprowadzenia wyższych opłat dla pojazdów z kategorii 1 to 1 października 2020 roku. Podwyżka dotyczy aut osobowych i dostawczych bez przyczep i kół bliźniaczych z tyłu. Na bramkach w Balicach pod Krakowem i w Mysłowicach zostawią oni 12 zł zamiast dotychczasowych 10, a w przypadku płatności elektronicznych (systemy A4Go, Autopay, SkyCash i Telepass) 8 zamiast 7 zł.

NAS Analytics TAG

Chociaż w kategorii 1 znajdują się również motocykle, tym razem wyższe opłaty nas nie obejmą. W dalszym ciągu przejazd jednośladem płatnym odcinkiem A4 będzie kosztował 5 zł. Nie ulegną również zmianie stawki dla pojazdów z pozostałych kategorii, od 2 do 5.

Nie podano dokładnej przyczyny podwyżki stawek opłat dla samochodów, ale może być ona związana ze znacznym zmniejszeniem ruchu na tym odcinku w okresie pandemii i spadkiem przychodów operatora. Po skokowym spadku w szczytowym momencie obostrzeń na przełomie marca i kwietnia obecnie sytuacja powoli się normuje, ale wciąż ruch aut osobowych jest na płatnym odcinku autostrady A4 ok. 10% niższy niż przed rokiem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę