tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GDDKiA chce ulepszyć Miejsca Obsługi Podróżnych - w planach automaty z kanapkami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GDDKiA chce ulepszyć Miejsca Obsługi Podróżnych - w planach automaty z kanapkami

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.11, 11:43 2 Drukuj

GDDKiA podsumowała ankietę dotyczącą usprawnień, jakich oczekują kierowcy w Miejscach Obsługi Podróżnych. Najpopularniejsze propozycje mogą zostać wcielone w życie.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ankieta zostałą przeprowadzona w dniach od 30 czerwca do 7 sierpnia 2020 roku. Udział w badaniu wzięło 1665 osób, a wśród nich aż 88% stanowili mężczyźni. Ponad połowa badanych (56%) to osoby w przedziale wiekowym od 26-40. Wśród badanych aż 60% osób częściej niż 16 razy w roku wyjeżdża w trasy dłuższe niż 50 km.

NAS Analytics TAG

Jakie wnioski płyną z badań? Kierowcy najczęściej zatrzymują się, by skorzystać z toalety, na drugim miejscu znalazła się po prostu potrzeba odpoczynku, a na trzecim - tankowanie pojazdu. Idealny MOP musi być dobrze zlokalizowany i zapewniać możliwie najwięcej funkcji i usług. Jak to wygląda w praktyce? Aż 42% badanych uważa, że MOP-y są zlokalizowane w zbyt dużych odległościach.

Czego pragną podróżni? Aż 91% osób wskazało, że MOP musi być wyposażony w toaletę. Na drugim miejscu znalazła się możliwość zjedzenia ciepłej przekąski i wypicia ciepłego napoju. Podium zamyka ulokowanie w Miejscu Obsługi Podróżnych restauracji, w której można zjeść pełny posiłek. Podróżni chcieliby zwiększenia liczby toalet i pryszniców, ale jednocześnie nie chcą płacić za podwyższenie ich standardu.

Co planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad? Przede wszystkim zostanie przeprowadzony audyt MOP-ów. Zostanie zwiększony komfort wypoczynku kierowców ciężarówek. GDDKiA planuje ograniczyć hałasy dochodzące z drogi, a także umieścić na drogach tablice informujące o odległości do najbliższego MOP-u i liczbie wolnych miejsc parkingowych. Oprócz tego zostanie ogłoszony przetarg w zakresie umieszczenia automatów vendingowych z jedzeniem. GDDKiA nie zapomniała także o kierowcach samochodów elektrycznych i planuje budowę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę