tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Klasa MotoE powstaje z popiołów. Pierwsze testy szybciej niż planowano NAS Analytics TAG
2019 12 04 Mio rejestrator billboard
NAS Analytics TAG

Klasa MotoE powstaje z popiołów. Pierwsze testy szybciej niż planowano

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.30, 15:44 2 Drukuj

Od fatalnego w skutkach pożaru boksów klasy MotoE na torze Jerez minęło półtora miesiąca. Produkująca elektryczne motocykle firma Energica ostro zabrała się do odbudowy floty, dzięki czemu testy przed pierwszym wyścigiem na torze Sachsenring zaczną się wcześniej niż planowano - już 17 czerwca w Walencji.

Podstawowym problemem logistycznym elektrycznej klasy MotoE jest fakt, że startujące tam motocykle pochodzą od tylko jednego, niewielkiego producenta - włoskiej firmy Energica. Dlatego zadanie odbudowania kompletnej floty, liczącej ok. 20 wyczynowych motocykli w trzy miesiące jest bardzo ambitne.

NAS Analytics TAG

Wygląda jednak na to, że uda się to zrobić, nawet nieco przed czasem. Dorna ogłosiła właśnie nowy termin rzedezonowych testów. Odbędą się one w dniach 17-19 czerwca na torze w Walencji, tym samym, na którym odbędą się w listopadzie ostatnie wyścigi klasy MotoE oraz całego MotoGP.

W czasie trzydniowych testów zawodnicy startujący na motocyklach elektrycznych przećwiczą procedurę kwalifikacji w nowym formacie "E-pole", a także wykonają symulację całego wyścigu, w czasie której będą trenować wyprzedzanie i opracowywać strategię na pierwszy punktowany wyścig sezonu - 7 lipca na Sachsenring w Niemczech.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę