tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trasa Rajdu Dakar 2020 potwierdzona [MAPA] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trasa Rajdu Dakar 2020 potwierdzona [MAPA]

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.27, 13:22 Drukuj

Wiemy już, że kolejny Rajd Dakar odbędzie się w całości na terytorium Arabii Saudyjskiej. Organizatorzy opublikowali właśnie mapę pokazującą planowaną trasę rajdu.

Polityczne i ekonomiczne zawirowania sprawiły, że historia Rajdu Dakar w Ameryce Południowej jeśli się na dobre nie zakończyła, to na pewno czeka ją dłuższa pauza. Impreza przenosi się do Arabii Saudyjskiej, dysponującej odpowiednimi warunkami naturalnymi, rządzonej przez bardzo przychylnych takim wydarzeniom szejków.

NAS Analytics TAG

Dakar 2020 będzie miał 12 etapów, a jego trasa długość ok. 9 tysięcy km. Wystartuje 5 stycznia z historycznego, portowego miasta Dżudda. Pierwsze etapy będą zawierać najwięcej utwardzonych i biegnących przez górskie rejony odcinków. Kolejne przebiegać będą głównie po rozległej pustyni Ar-Rab Al-Chali, czyli największej "piaskownicy" na świecie. Zawodnicy będą się tam musieli zmierzyć z prawdziwym morzem wydm, których wysokość dochodzi do 250 metrów.

Rajd odwiedzi również stolicę kraju, Rijad, a zakończy się 17 stycznia w budowanym od podstaw od 2018 roku ultranowoczesnym mieście Al-Quiddiya, będącym pokazem możliwości, dumą i oczkiem w głowie rodziny królewskiej, rządzącej Arabią Saudyjską.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę