tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki Vulcan H2. Czyby japoski turbo-powrt do segmentu cruiserw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki Vulcan H2. Czyby japoski turbo-powrt do segmentu cruiserw?

Autor: Raff 2020.05.28, 15:53 2 Drukuj

Nowy cruiser od Kawasaki? Nie, nie chodzi o miejskiego Vulcana S, ale o coś naprawdę grubego - power cruisera napędzanego… rzędówką z modelu Ninja H2!

Czas japońskich cruiserów mamy definitywnie za sobą. Czas dinozaurów typu VTX, Virago, Dragstar, czy Intruder bezpowrotnie minął, zaś nowym cruiserom Hondy - DN i CTX też nie udało się zainteresować rynku. W ofertach pozostały tylko miejskie modele, na które żaden fan wielkich widlaków nawet nie spojrzy. Wygląda to tak, jakby producenci umówili się, że segment cruiserów bierze koalicja anglosaska: Indian, Harley, BMW i Triumph.

NAS Analytics TAG

W poprzek takiego stanu rzeczy postanowiło jednak pójść Akashi. Jak wynika ze strzępów informacji, dostarczonych przez japoński magazyn Young Machine, Kawasaki rozważa stworzenie cruisera napędzanego doładowanym silnikiem z modelu Ninja H2.

Pomysł na taki motocykl jest dość karkołomny. Nie tylko jako próba powrotu Japończyków do porzuconego przez nich segmentu, ale także jako eksperyment z przeszczepem rzędówki do cruisera. Zapewne producent chce wykorzystać zasadę absurdu, na podstawie której sukces osiągnął między innymi Triumph.

Umieszczając absurdalnie wielki lub mocny silnik w cruiserze sprawiamy, że motocykl traci jakikolwiek sens praktyczny. I o to właśnie chodzi! Dokładnie tą drogą poszedł przecież Triumph z modelem Rocket, czy Honda z Valkyrie. Dziś oba te modele uważane są za niemal kultowe. To samo zrobiło zresztą ostatnio BMW z R18.

Z tej perspektywy włożenie do ramy cruisera 200-konnego, dopalonego kompresorem silnika z H2 nie wygląda już tak bezsensownie. Taki power-cruiser byłby bardzo zacnym uzupełnieniem linii H2 i demonstracją odwagi producenta. Z pewnością cieszyłby się dużym powodzeniem w USA.

Jak na razie pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że informacje podane przez Young Machine po raz kolejny okażą się prawdą.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr