tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R 18 First Edition - niemiecki cruiser ju na rynku! [GALERIA]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW R 18 First Edition - niemiecki cruiser ju na rynku! [GALERIA]

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.04, 08:30 2 Drukuj

W piątkowy wieczór mogliśmy oglądać internetową premierę najnowszej maszyny ze stajni BMW Motorrad - potężnego cruisera R 18. Motocykl napędzany największym w historii marki silnikiem typu bokser trafi na rynek w specjalnie wyposażonej i oznaczonej wersji First Edition, a możliwości dalszego customizingu są praktycznie nieograniczone.

W końcu jest - oficjalnie i bez żadnych tajemnic. BMW R 18 jest wielkie, ciężkie, surowe i dostojne. W stalowej ramie kołyskowej umieszczono nieprzyzwoicie dużego boksera chłodzonego powietrzem i olejem. Jednostka ma 1802 cm3 pojemności i generuje 91 KM mocy przy 4750 obr/min. Mało kto będzie się tam jednak zapuszczał, ponieważ imponujący moment obrotowy ponad 150 Nm dostępny jest w całym przedziale 2-4 tysiące obr/min, osiągając maksymalną wartość 158 Nm przy 3 tysiącach. 

NAS Analytics TAG

Mimo klasycznej formy, nawiązującej do legendarnych maszyn R 5,  na pokładzie R 18 znalazło się również sporo zupełnie współczesnej technologii. Oświetlenie LED, ABS, trzy tryby jazdy, ASC, MSR (system kontroli momentu hamującego silnika), a w opcji także Hill Holder, ułatwiający start pod górę, a także bieg wsteczny, bardzo przydatny przy maszynie ważącej niemal 350 kg. 

BMW R 18 pojawi się w salonach w debiutanckiej wersji First Edition, która będzie "ubrana" w okolicznościowe dodatki, m.in. chromowane pokrywy głowic cylindrów, białe szparunki na zbiorniku paliwa i tylnym błotniku, a także specjalne emblematy. Katalog fabrycznych akcesoriów dla R 18 już jest bardzo bogaty, a z czasem będzie tylko puchł. Ceny motocykla startują od 99900 zł. 

Więcej informacji na temat R 18 oraz pozostałych modeli BMW znajdziecie na stronie www.bmw-motorrad.pl 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr